Розрахунки за електроенергію у Львові знизилися: чи вплине це на тарифи

Тарифи для побутових споживачів найближчі 6 місяців не змінюватимуть

З введенням воєнного стану розрахунок населення за спожиту електроенергію у Львові дещо знизився.  Однак переважна більшість людей з відповідальністю ставиться і вчасно розраховується за спожиту електроенергію. Про це розповіли Lviv.Media в енергопостачальній компанії "Львівенергозбут".

Фото з відкритих джерел

Чи зростуть тарифи під час війни

Тарифи для побутових споживачів найближчі 6 місяців залишатимуться без змін. Ціну на електроенергію для населення, зафіксовану в Постанові Кабінету міністрів України 5 червня 2019 року, закріпили до 31 жовтня.

Тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше ніж 250 кВт·год на місяць, і надалі буде 1,44 грн за кВт·год. А для домогосподарств з місячним рівнем споживання понад 250 кВт·год. тариф на електроенергію також залишається без змін і становить 1,68 грн за кВт·год.

Так само у силі залишаються "нічні" тарифи. Якщо у домівці є так звані двозонні або тризонні лічильники, вартість електроенергії становитиме:

За двозонним диференціюванням

  • 0,5 фіксованої ціни (менше 250 кВт·год. — 1,44 грн за кВт·год., а більше 250 кВт·год. — 1,68 грн за кВт·год.) у години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години)
  • повна фіксована ціна в інші години доби

За тризонним диференціюванням

  • 1,5 фіксованої ціни в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї до 11-ї години й з 20-ї до 22-ї години)
  • повна фіксована ціна у напівпіковий період (з 7-ї до 8-ї години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
  • 0,4 фіксованої ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години).

На що йдуть сплачені за електроенергію гроші

Кошти, сплачені за спожиту електроенергію йдуть на оплату:

  • виробництва електроенергії
  • закупівлю електроенергії на сегментах ринку енергопостачальниками
  • послуг з передачі електроенергії магістральними електромережами
  • послуг з розподілу електроенергії місцевими (локальними) енергомережами

Як сплачувати лише за використані кВт·години

Щоб отримати коректний рахунок за електроенергію, потрібно щомісяця повідомляти показники електролічильника своєму оператору системи розподілу — обленерго або іншій розподільчій компанії. Адже в операторів системи розподілу є лише кілька шляхів отримати достовірні дані про споживання:

  • періодичний контроль показників лічильника на місці контролером
  • регулярне отримання від споживача коректних показників

Енергопостачальні компанії формують квитанції за спожиту електроенергію на основі тих обсягів споживання, які передають їм оператори системи розподілу. Тому споживачеві електроенергії значно вигідніше самостійно контролювати споживання для того, щоб отримати коректну "платіжку".

Як подати показник лічильника

Подати показники лічильника можна будь-яким зручним способом, який пропонує оператор системи розподілу. Усі способи подачі показників лічильника у Львівській області можна знайти за посиланням.

"Для визначення обсягу електричної енергії за календарний місяць згідно поданого споживачем показника, такі показники необхідно подавати в період за два календарні дні до кінця календарного місяця та до третього календарного дня наступного місяця", — наголошують у "Львівенергозбут".

У компанії також закликають активно користуватися онлайн-способами оплати за спожиту електроенергію. Для того, щоб розрахуватись за допомогою онлайн сервісів, можна скористатися такими ресурсами:

Нагадаємо, у Львові підрахували рівень оплати комуналки і розповіли про те, чи зміняться тарифи.