Це дозволяє зафіксувати усі параметри пам’ятки і, у разі руйнування, відтворити її точну копію
У Львові проводять 3D-сканування пам’яток архітектури, повідомляє Львівська міська рада.
Лазерне сканування дозволяє зафіксувати усі параметри пам’ятки і, у разі руйнування, відтворити її точну копію. Цим займається команда Skeiron, яка оцифрувала уже понад 100 історичних будівель у 4 країнах та безліч музейних колекцій.
Такі роботи, для потреб в реставрації, у місті розпочали ще до війни. Для документування об'єктів використовують дрони, однак зараз безпілотники дозволені лише в інтер'єрах.
"3D-сканування – дуже потрібна річ. Його треба мати на випадок збройного конфлікту й руйнування. Адже це документація, за якою потім можна відтворити пам’ятку. Це також добрий інструмент для реставраційних робіт", – розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.
На сьогодні в місті оцифрували більшість унікальних пам’яток. Серед них – Домініканський та Бернардинський костели, каплиця Боїмів та Сикстів, тощо.
"Оцифрування об’єктів культурної спадщини проводять за позабюджетні кошти. Це робиться не за міські кошти, а за кошти доброчинців. У Львові маємо щонайменше 2-3 фірми, які можуть виконувати ці сканування", - додала Лілія Онищенко.
Нагадаємо, у Львівській області запустять перший кемпінг європейського зразка. У селі Корчин на Сколівщині на початку червня запрацює нова туристична локація “Мала Річка”.