Де у львівських музеях запрацювали аудіоекскурсії

Озвучили екскурсії львівські митці

У трьох львівських музеях запрацювали україномовні аудіоекскурсії. Оглянути експозиції можна у супроводі аудіогідів озвучених львівськими митцями.

Запрацювали аудіогіди у таких музеях:

  • Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (палац Лозинського);
  • Історичному комплексі Національного музею ім. Андрея Шептицького;
  • Музеї Івана Георгія Пінзеля.

Аудіоекскурсію для палацу Лозинського озвучила львівська співачка Христина Соловій, аудіогіда в Національному музеї імені Андрея Шептицького та Музеї Пінзеля озвучив народний артист України Остап Ступка.

Загалом в Україні повинно з'явитись 30 аудіогідів. Відповідний меморандум підписали у серпні цього року з нагоди 30-річчя незалежності України. Створенням аудіоекскурсів займається команда медіасервісу MEGOGO, Мінкульт та Держагентство розвитку туризму.

Ініціатором запуску україномовних аудіогідів є перша леді України Олена Зеленська. В межах програми у музеях та галереях усього світу з'являються україномовні аудіоекскурсії. Сьогодні українські аудіогіди звучать в приблизно 30 музеях світу, серед них: Колізей у Римі, Версаль у Франції, Альбертіна у Відні, Палац Долмабахче у Стамбулі, музей Ваза у Швеції та багато інших

Додамо, галерея Лозинського розташована у Львові на вул. Стефаника, 3. Його історія бере початок з кінця 19 століття. У залах галереї представлені твори Жана-Батиста Вікара, Яна Матейка, Генріха Семирадського, Яцека Мальчевського, Михайла Бойчука.

Музей Пінзеля, що розташований на пл. Митній, працює ще з 1996 року. Тут музеї представлені 29 робіт майстра барокової скульптури - Івана Георгія Пінзеля Серед відомих творів – статуя святого Юрія Змієборця, розміщена на фасаді собору Святого Юра у Львові, скульптури «Самсон, що роздирає пащу лева» та «Ангели», які свого часу виставляли в Луврі в Парижі.

Відвідати Національний музей імені Андрея Шептицького можна за адресою: вул. пр. Свободи,20. У музеї представлена колекція українського національного стилю – неовізантизму. В експозиції представлені твори грона бойчукістів: живописні роботи Миколи Рокицького й Охріма Кравченка, графіка Оксани Павленко, Євгена Сагайдачного та Григорія Довженка.