У Львові придбали томограф для дерев: для чого він потрібен

Придбали томограф за 300 тис. гривень

Львівське управління екології та природних ресурсів придбало імпульсивний томограф для дерев. За допомогою нього визначатимуть аварійність дерев.

Називається томограф - "Арботом". У ньому є спеціальні сенсорні датчики, які кріпляться до скроні дерева та підключаються до комп’ютера. Спеціалісти визначатимуть, чи є дерево здоровим, має у собі порожнини або деформації.

"У нас часто виникають суперечки, чи то з балансоутримувачами, чи то з мешканцями, щодо стану дерев. Одні стверджують, що вони "відчувають", що дерево аварійне, інші, що вони вважають, що здорове. А це розмова ні про що. Натомість провівши обстеження томографом "Арботом" будемо мати об’єктивні дані про стан дерева, і зможемо обґрунтовано приймати рішення про те, як діяти далі", - розповідає Олександра Сладкова, керівниця управління екології та природних ресурсів Львівської міськради.

Використовуватимуть його тоді, коли будуть сумніви про стан дерева та доцільності зрізки. Спершу перевірятимуть дерева близькі до вулиць та 100-літні дерева у парках.

Перевіряти стан дерев будуть за певний алгоритмом. Для початку дерево огляне комісія з арбористів (фахівців з обслуговування та догляду за деревами, — ред.). Якщо виникнуть підозри щодо його стану, то перевірятимуть за допомогою томографа.

На дерево кріпитимуть 8 сенсорних датчиків за допомогою яких томограф виміряє швидкість проходження звуку між кожною парою сенсорів. На основі цієї інформації можна визначити стан дерева. Вирішувати долю дерев буде спеціальна комісія з фахівців.

Додамо, "Арботом" – німецьке обладнання з датчиками, які кріпляться до кори дерева та визначає його стан усередині. Вся інформація передається на ноутбук у вигляді різноколірної томограми. Придбало його управління екології та природних ресурсів Львівської міськради за 300 тисяч гривень.