Лікар вимагав від солдата 1,5 тис. доларів за оформлення документів для служби в тилу
Залізничний районний суд Львова визнав винним судинного хірурга Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Тараса Білобривку винним у вимаганні хабаря. Обвинувачений за 1,5 тис. доларів мав оформити солдату документи для служби в тилу. Про це йдеться у вироку, який оприлюднили 25 червня на порталі Опендатабот.
Мав законні підстави на медичний висновок
За даними справи, судинний хірург військового госпіталю вимагав від солдата, який за станом здоров’я мав законні підстави для служби в тилу, 1,5 тис. доларів за оформлення медичних документів. За цю суму Тарас Білобривка обіцяв забезпечити видачу медичного висновку зі статусом “обмежено придатний”, а також запевняв у можливості вплинути на рішення ВЛК, яка мала цей висновок підтвердити.
У разі відмови надати неправомірну вигоду лікар погрожував солдату, що створить штучні перешкоди. Військовий вимушено погодився на такі умови, водночас звернувся до правоохоронців і надалі діяв під їхнім контролем. Згодом лікаря затримали.
Хірург уклав зі слідством угоду про визнання винуватості. “Просив суд про затвердження поданої угоди про визнання винуватості, не заперечив проти призначення йому узгодженого покарання. Окрім цього подав клопотання, з якого вбачається, що обвинуваченим до початку судового розгляду було перераховано благодійний внесок у розмірі 440 тис. грн на реквізити військової частини”, — йдеться в повідомленні.
Відтак суд визнав Тараса Білобривку винним у злочині. Йому призначили 68 тис. грн штрафу. Вирок ще можна оскаржити.