• Головна
  • Новини Львова
  • Підозрюваним у фіктивному працевлаштуванні ухилянтів посадовицям ЛМР повідомили про нові підозри

Підозрюваним у фіктивному працевлаштуванні ухилянтів посадовицям ЛМР повідомили про нові підозри

Ірину Мауль та Марію Дацків підозрюють ще у привласненні 1,1 млн грн

Правоохоронці повідомили про нові підозри колишнім працівницям ЛКП “Ремонтно-аварійне підприємство” Ірині Мауль та Марії Дацків, яких у березні 2026 року викрили на фіктивному працевлаштуванні чоловіків мобілізаційного віку для їх незаконного бронювання. Слідчі встановили, що посадовиці ще й привласнили 1,1 млн грн зарплат незаконно заброньованих чоловіків. Про це 25 червня повідомило управління СБУ у Львівській області та пресслужба Львівської обласної прокуратури.

Привласнили 1,1 млн грн та завдали збитків на 2,6 млн грн

Ірина Мауль, яка впродовж 2024-2025 років працювала директоркою ЛКП “Ремонтно-аварійне підприємство”, за гроші організувала схему фіктивного працевлаштування. Для реалізації плану вона залучила тодішню головну бухгалтерку комунального підприємства Марію Дацків.

За період з квітня 2024 по серпень 2025 року вони фіктивно працевлаштували 11 чоловіків віком від 29 до 46 років. Шестеро з них були зараховані двірниками, двоє — водіями, по одному перебували на посаді слюсаря-сантехніка і муляра, а один чоловік почергово обіймав дві посади — водія і двірника.

Фактично ж “працівники” на робочі місця не з’являлися взагалі, оскільки мали іншу роботу. Водночас частину заробітної плати, отриманої в комунальному підприємстві, чоловіки регулярно перераховували на банківські рахунки директорки та фінансистки, а один з працівників взагалі не мав доступу до своєї «зарплатної» карти, оскільки вона була у спільниць”, — йдеться в повідомленні прокуратури.

Таким чином експосадовиці привласнили понад 1,1 млн грн. А майнова шкода, завдана комунальному підприємству внаслідок безпідставних виплат заробітної плати, склала понад 2,6 млн грн.

Згодом спільниці звільнилися з комунального підприємства та перейшли на роботу до міськради. Ексдиректорка Мауль у жовтні 2025 року стала заступницею директора департаменту житлового господарства та інфраструктури — начальницею управління інженерного господарства. Колишня економістка Дацків вже у листопаді стала повідним спеціалістом відділу водопостачання цього ж департаменту.

Фото:СБУ

Однак навіть працюючи на нових посадах у мерії, вони ще кілька місяців продовжували отримувати гроші за свою попередню протиправну діяльність. У березні 2026 року обом повідомили про підозри за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань. 

На основі нових доказів, обом повідомили уже про зміну підозри. Крім інкримінованого раніше злочину колишнім посадовицям повідомили про підозри за фактом розтрати  та привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах. Ексдиректорці вручили підозру, як організаторці а колишній економістці, як пособниці.