У Львові медики врятували від ампутації ногу 24-річній іноземці

У жінки діагностували масивний тромбоз лівої ноги

У львівській Лікарні Святого Луки хірурги зберегли кінцівку 24-річній громадянці Молдови, у якої через генетичну схильність утворилися масивні тромби. Про це у середу, 25 червня, повідомили у пресслужбі Першого медичного об'єднання.

У пацієнтки почала синіти і холонути нога

Торік дівчина переїхала з Кишинева до Львова для роботи в ІТ-компанії. Погіршення стану здоров'я вона відчула вранці, коли з'явився біль у лівій нозі, який до вечора минув. Проте наступного дня біль повернувся, а кінцівка почала швидко набрякати, синіти та холонути, після чого пацієнтка звернулася до лікарні.

Медики діагностували у неї флеботромбоз та тромбофлебіт — повну закупорку глибоких і поверхневих вен лівої ноги. Через повне перекриття відтоку крові у пацієнтки розвинувся гострий компартмент-синдром. За цього стану критично зростає тиск у м'язах, судини перетискаються, а тканини починають відмирати. На момент госпіталізації існувала загроза ампутації ноги на рівні кульшового суглоба, а також ризик розвитку ниркової недостатності, сепсису та смерті.

Фото з операційної

«Наші хірурги виконали їй декомпресійну фасціотомію, тобто розсікли оболонку навколо м'язів, аби зменшити тиск та відновити кровотік. Якби пацієнтка звернулася на годину пізніше, то лікарям довелося б ампутувати ногу», — розповіли у лікарні.

Після цього пацієнтці призначили терапію для розчинення тромбів, а анестезіологи протягом двох тижнів стабілізували її стан. Згодом хірурги провели жінці пластику дефектів. Під час обстеження медики з'ясували, що причиною масивного тромбозу у такому віці є спадкова тромбофілія — генетична схильність до формування кров’яних згустків.