На залізничному вокзалі працює пункт вакцинації та експрес-тестувань
Сьогодні в Україні почали діяти обмеження щодо пасажирських перевезень між регіонами.
Тепер міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу транспорту та пасажирів сертифікату про вакцинацію (в тому числі в «Дії») чи негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту.
Lviv.Media відвідало Львівський залізничний вокзал у перший день нововведень та подивилося, як люди дотримуються нових правил.
В обідній час людей на вокзалі небагато. Імовірно, це тому, що в цей час до Львова прибуває лише два потяги.
На території вокзалу, 50 метрів ліворуч від головного входу, розташували пункт вакцинації. Знайти його легко — усюди розклеєні вказівники.
Я застав тут чергу з близько двох десятків людей.
"Вакцинуватися я не дуже хочу. Однак тепер я змушений це робити. Купувати тест для мене дорого. По-іншому в потяг не сядеш, а додому якось треба потрапити. Тому я тут", — каже чоловік в черзі на вакцинацію.
До речі, вакцинують тут Pfizer та Coronavac.
Уже всередині вокзалу інша черга — на експрес-тест.
Перевіряють медики людей тут же, в окремому приміщені. Результат тесту отримують за 15 хвилин.
Ціна — 350 грн.
До нових обмежень пересічні люди ставляться по-різному.
"Ми вважаємо, що це правильно. Ми самі уже вакциновані двома дозами, тому безперешкодно можемо подорожувати Україною. Може це хоч якось спонукатиме людей вкотре задуматися про колективний імунітет", — пояснює подружжя Галини та Андрія.
А от в черзі на експрес-тест риторика дещо інша.
"Я вважаю, що це свавілля уряду, таке рішення ненормальне. Мені треба якось потрапити додому. Вакцинуватися я не буду і це моє право. Тому змушена стояти тут та витрачати свої гроші незрозуміло на що. Іншого вибору мені не дають", — наголошує пані Ірина.
На порожньому пероні я зустрів чоловіка з Польщі. Він повертається додому, до Перемишля. Про нові обмеження він вперше почув від мене. Однак і проблем з цим чоловік не матиме, адже він також вакцинований.
"Я виступаю за вакцини, звісно. У нас в Польщі ситуація теж не з найкращих, але в Україні відсоток вакцинованих вкрай малий, це величезна різниця [близько 52% вакцинованого населення в Польщі проти близько 15% вакцинованих в Україні — ред]. — висловлюється Себастіан.
Владислав, що їде з Харкова до Львова, каже, що вже з 12 дня з Вінниці у потязі людей значно поменшало.
Працівники вокзалу кажуть, що особливих змін у своїй роботі поки не помітили.
Додамо, що Нацполіція пояснила, як тепер перевірятимуть дотримання нових антиковідних правил.
Також обов'язкова наявність ковід-сертифікату чи тесту не стосується неповнолітніх.
Нагадаємо, Lviv.Media розповідало, що потрібно робити та до кого звертатися в постковідний період реабілітації.