За шість місяців 2025 року в Дитячу Лікарню Святого Миколая поступило близько 70 підлітків — стільки ж було за цілий рік раніше
У Дитячій Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова майже вдвічі збільшилася кількість травмованих підлітків, які потрапили у ДТП на мотоциклах і скутерах. Загалом до стаціонару Лікарні Святого Миколая цьогоріч шпиталізували 40 дітей з 70-ти, які поступили. Часто лікарі діагностують у них складні переломи нижніх кінцівок і серйозні ушкодження судин та нервів. Про це свідчать підсумки першого півріччя 2025 року, повідомили у пресслужбі медзакладу.
Відділення на третину зайняте підлітками, які постраждали у ДТП на мотоциклах чи скутерах
В ортопедо-травматологічному відділенні Дитячої Лікарні Святого Миколая 30 місць і вісім з них зайнята пацієнтами, які постраждали у ДТП на мотоциклах чи скутері. Лікарі кажуть, що якщо така тенденція продовжиться, доведеться перекидати ресурси з інших відділень, адже місць не вистачає.
“Травми від керування мотоциклом зустрічаються кожного року. Але цього — ми бачимо значний скачок в їхній кількості. Щороку таких дітей загалом поступає біля 80-100. З них 40-50 потребують оперативного втручання. Але цьогоріч ми лише за пів року роботи бачимо приблизно ті самі цифри, які раніше фіксували за весь рік. Тобто можна говорити про збільшення травмування майже у 2 рази”, — констатує завідувачка ортопедо-травматологічного відділення Лікарні Святого Миколая Галина Гачкевич.
15-річний Олег потрапив в аварію на мотоциклі — у нього два відкриті переломи ноги
Від початку 2025 року ортопед-травматологи лікарні надали допомогу вже близько 70 підліткам, які потрапили в ДТП на мотоциклі або скутері. Один із них — 15-річний Олег із села неподалік Рави-Руської. Хлопець без дозволу взяв батьків мотоцикл і потрапив у аварію.
“Не впорався з керуванням і з’їхав у рів. Відчуття наче це було нереально, наче якийсь сон. До мене підбігли люди поблизу і викликали швидку. У лікарні мені поставили діагноз: 2 відкриті переломи лівої ноги. Батьки сказали, що вони винні і я винен, що сів без дозволу”, — розповів хлопець.
Олега прооперували, ногу зберегли. Він пробув у відділенні 2 тижні. Нині юнак пересувається на милицях, а його реабілітація триває. Загалом до стаціонару Лікарні Святого Миколая цьогоріч було шпиталізовано 40 дітей з 70, які потрапили у ДТП на мотоциклі або скутері та потребували медичної допомоги.
“Це не звичайні переломи. Ми маємо справу з важкими політравмами, що одночасно уражають декілька органів. Ми стикаємось зі складними переломами нижніх кінцівок, серйозними ушкодженнями судин і нервів, повним руйнуванням колінних суглобів, а іноді – із загрозою ампутації. Деяким пацієнтам доводиться проходити не одну, а кілька операцій для відновлення пошкоджених кісток”, — пояснила завідувачка ортопед-травматології Галина Гачкевич.
До слова, на Львівщині у червні розпочали профілактичні. Офіцери громади спільно з мотопатрулем об'їжджають населені пункти. Звертають увагу на малолітніх скутеристів і штрафують батьків. В Україні керувати мототранспортом дозволено з 16 років за умови отримання водійського посвідчення. Штраф за водіння мототранспорту без документів – 3 400 грн. При повторному правопорушенні – 40 тис. 800 гривень.
Нагадаємо, у неділю, 29 червня, пізно ввечері у Львівському районі 15-річний хлопець, керуючи електромотоциклом, наїхав на свого однолітка. Постраждалий отримав важкі травми й перебуває в реанімації.