Зі скандального львівського забудовника стягнули 2,4 млн грн боргу

ТзОВ “Будівельно-інвестиційна компанія “Рубікон Груп” заборгувала пайовий внесок

Господарський суд Львівської області задовольнив позов Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради та зобовʼязав стягнути з компанії “Рубікон Груп” 2,4 млн грн боргу. Забудовник не сплатив пайовий внесок за будівництво ЖК. Про це йдеться у рішенні, яке оприлюднили 30 червня в Єдиному державному реєстрі.

Борг за пайовий внесок

Як йдеться у рішенні, у 2022 році ТзОВ “Будівельно-інвестиційна компанія “Рубікон Груп” звела багатоквартирний ЖК на вул. Мипоненка — вул. Пасічній. Втім компанія не сплатила пайовий внесок, як частину договору. Міська рада вирішила подати до суду позов, щоб стягнути заборгованість.

Враховуючи вищевикладене, подані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що обставини які є предметом доказування у справі судом визнаються встановленими та позовні вимоги до відповідача про стягнення безпідставно збережених коштів підтверджені належними доказами та підлягають задоволенню”, — йдеться у рішенні. Суд задовольнив позов та зобовʼязав стягнути на користь Львівської міської ради 2,4 млн грн. Також з забудовника стягнуть 28,5 тис. грн судового збору. На рішення можна подати апеляцію.

Скандал з “Рубікон Груп”

На початку травня 2025 року львівські правоохоронці викрили масштабну шахрайську схему, у якій посадовці будівельної компанії “Рубікон Груп” обдурили покупців квартир на 35 мільйонів гривень.

Згідно з розслідуванням, шахраї обманювали покупців, обіцяючи продати квартири у новобудовах, які мали звести в одному із сіл Пустомитівського району, поблизу Львова. Вони укладали договори продажу майнових прав на квартири і запевняли покупців, що будинки зведуть до червня 2023 року. Кошти покупців на рахунки компанії не надходили, підозрювані розпоряджались ними на власний розсуд.

Серед керівників компанії, що займали різні посади, були Тарас Іваньо, Іван Горпинюк та Юрій Бобак. Близько трьох сотень інвесторів придбали нерухомість у ЖК “Етно Дім” протягом 2019-2023 років. Проте в червні 2023 року колишній директор компанії Тарас Іваньо заявив про рейдерське захоплення фірми та неможливість продовжити будівництво.

Крім цього, шахраї проводили рекламні кампанії та демонстрували будинки, які їх компанія будувала в іншому місці. Проте дозволу на здійснення будівництва інших будинків, у яких проводився “продаж квартир”, отримано не було, і жодних планів на зведення цього житла не було.

В результаті цих шахрайських дій компанія отримала майже 35 мільйонів гривень. Зараз слідчі звернулися до суду, щоб обрати підозрюваним запобіжні заходи та накласти арешт на їхнє майно. 8 травня у Галицькому районному суді відбудеться судове засідання, на якому обиратимуть запобіжний захід для фігурантів справи. Згодом підозрюваним обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави.