У Львові прощаються з дисидентом і поетом Ігорем Калинцем

Прощання з поетом проходило у Архикатедральному соборі святого Юра

У вівторок, 1 липня, у Львові прощаються з політв'язнем радянських таборів Ігорем Калинцем. Він помер 28 червня у Львові на 86-му році життя. Поета захоронять на Полі почесних поховань Личаківського цвинтаря №67. Донька дисидента, Звенислава Калинець-Мамчур, на своїй особистій сторінці у соцмережах просила усіх, хто прийде вшанувати пам`ять її батька, не приносити вінків та квітів, а на томість ці кошти перерахувати на допомогу ЗСУ.

“Ігор Миронович спочиватиме на Полі почесних поховань Личаківського цвинтаря №67. Він приклад того, що слово і мова мають значення. Сьогодні, у час повномасштабної війни, ми ще глибше усвідомлюємо вагу його голосу. Він став орієнтиром для мільйонів тих, хто боровся і бореться за незалежну Україну”, — зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Біографічна довідка

Ігор Калинець народився 9 липня 1939 року. Він є представником шістдесятників, дисидентом, політв’язнем радянських таборів. Почесний громадянин Львова та почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка.

До Львова Ігор Калинець приїхав у 17-річному віці на навчання. За участь у дисидентському русі 11 серпня 1972 року Ігоря Калинця засудили на 6 років ув'язнення суворого режиму й 3 роки заслання. Покарання відбував у Пермських концтаборах разом з Іваном Світличним, Василем Стусом, Миколою Горбалем, Степаном Сапеляком та іншими. Заслання відбував разом із дружиною Іриною Стасів-Калинець на Забайкаллі, у с. Ундино-Посєльє, Балейського району в Читинській області.

Повернувшись до Львова у 1981 році працював у Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника. З 1987 року брав участь у виданні самвидавного журналу «Євшан-зілля», згодом став його редактором.

Ігор Калинець — автор 17 збірок поезії, прозових творів, публіцистичних статей. У 1992 році він отримав Шевченківську премію за книжку вибраних поезій «Тринадцять аналогій».