Подорож вихідного дня: чи справді у Дрогобичі вся сіль?

Фото: LVIV.MEDIA

Як доїхати, куди піти та де відпочити у містечку на Заході Львівщини

Історичні будинки щедро обрамлені зеленими деревцями і кущами — це про Дрогобич навесні. Місто відоме тим, що тут працює найстаріше підприємство України — Дрогобицька солеварня. Тутешня сіль підсилює смак і аромат не лише страв, а й вражень від міста.

LVIV.MEDIA продовжує цикл публікацій про цікаві міста області, куди можна поїхати на вихідні. Наступною станцією став Дрогобич — місто за 80 кілометрів від Львова.

Куди піти у Дрогобичі

Дрогобич колись був обласним центром, тож не очікуйте, що всі пам’ятки будуть зосереджені в одному місці, як у Жовкві. Тут за день ви точно пройдете добову норму кроків, якщо захочете побачити усі визначні місця. А їх тут чимало. Однак майте на увазі — в неділю майже усі згадані пам’ятки не працюватимуть після 17 год, тож краще приїхати сюди зранку.

Дрогобицька ратуша

Дрогобицька ратуша Фото: LVIV.MEDIA

Радимо розпочати вашу подорож із Ратуші з унікальним годинником із циферблатами на чотири боки. Зараз ратуша входить до переліку найкращих оглядових майданчиків України.

Вид з ратуші у Дрогобичі Фото: LVIV.MEDIA
Механізм годинника ратуші у Дрогобичі Фото: LVIV.MEDIA
Сходи для підйому на дрогобицьку ратушу Фото: LVIV.MEDIA

Тут, подолавши 156 сходинок, ви побачите Дрогобич згори у всій красі, а також вдалечині виднітимуться гори. Разом із тим, звідси побачите і усі пам’ятки — свої наступні зупинки.

Вартість квитків:

  • Дорослий — 50 грн
  • Дитячий — 20 грн

З собою потрібно мати документ, що засвідчує особу.

Графік роботи:

  • Пн-Пт — 9:30-16:30
  • Сб-Нд — 10:30-16:30

Костел Святого Варфоломея

Костел Святого Варфоломея у Дрогобичі Фото: LVIV.MEDIA

Недалеко від ратуші височіє римо-католицький костел Святого Варфоломея — готичний храм, який побудували ще у XVI столітті.

Костел Святого Варфоломея в Дрогобичі зсередини Фото: LVIV.MEDIA
Костел Святого Варфоломея в Дрогобичі зсередини Фото: LVIV.MEDIA
Костел Святого Варфоломея в Дрогобичі зсередини Фото: LVIV.MEDIA

Костел входить до переліку 15 містичних та таємничих храмів України. Зсередини він прикрашений фресками.

Дзвіниця Фото: LVIV.MEDIA

Навколо костелу — невеликий парк. Також поруч збереглася вежа, яку побудували як частину оборонного комплексу Дрогобича, і згодом переробили на дзвіницю. До слова, це найвища оборонна вежа Львівщини.

Вхід до храму — вільний.

Велика хоральна синагога

Хоральна синагога у Дрогобичі Фото: Inclusive Travels in Ukraine

Також у центральній частині міста ви знайдете хоральну синагогу, яка вважається однією з найбільших на Сході Галичини. Тут у різні часи була і конюшня, і склад солі, і навіть меблевий магазин. Тривалий час вона стояла зруйнованою, тепер же — знову постала храмом.

Дрогобицька солеварня

Дрогобицька солеварня Фото: LVIV.MEDIA

Трохи далі від центру найстаріше підприємство, що працює в Україні — Дрогобицька солеварня. Тут сіль видобувають стародавнім методом виварювання. Цей метод є більш енергозатратним, однак виварена з ропи сіль набагато корисніша, ніж добута шахтним способом. З неї практично випаровується бром.

Добування солі на Дрогобицькій солеварні

Процес виварювання солі можна побачити під час екскурсій.

Вартість квитка:

  • Дорослий — 100 грн
  • Дитячий — 50 грн

Актуальний графік та деталі щодо екскурсій можна дізнатись у туристичному інформаційному центрі або ж за номером 067 0107 008.

Церква Святого Юра

Церква Святого Юра Фото: LVIV.MEDIA

Одразу біля Дрогобицької солеварні розташована церква Святого Юра, що входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і є однією з найдавніших зразків сакральної дерев'яної архітектури Галичини й усієї України. Після початку повномасштабної війни, церкву також занесли до Міжнародного переліку культурних цінностей, що перебувають під тимчасовим посиленим захистом.

Іконостас у церкві Святого Юра
Блаженніший Святослав під час освячення іконостасу у церкві Святого Юра

Нещодавно до церкви повернули старовинний іконостас після чотирирічної реставрації, який освятив глава УГКЦ, блаженніший Святослав Шевчук.

Деталі щодо екскурсій можна дізнатись в туристичному інфоцентрі

LVIV.MEDIA розповів лише про частину місцевих пам’яток. Про екскурсії та інші цікаві місця Дрогобича можна дізнатись в туристичному інформаційному центрі, що в ратуші. Тут же ви можете безкоштовно отримати карту, яка допоможе вам зорієнтуватись у місті.

Номер телефону: 097 786 6009

Фото: LVIV.MEDIA

Додамо, що навіть без екскурсій прогулянка Дрогобичем вас замилує, бо історичні вілли тут на кожному кроці, найбільше ж їх на вулиці Шевченка. А навесні і влітку у місті дуже зелено, тож вас усюди супроводжуватиме спів пташок.

Чим доїхати до Дрогобича?

  • Доїхати зі Львова до Дрогобича можна поїздом далекого сполучення та приміським (електричкою). Наприклад, поїздом №049 “Київ – Трускавець” можна доїхати за 1 год 30 хв. Також курсує поїзд №041Д “Дніпро – Трускавець”, що їде до Дрогобича 1 год 36 хв. Електрички, такі як №6011 та №6005, долають маршрут за 2–2,5 години. Квитки на далекі поїзди можна придбати онлайн, а на електрички — у касах вокзалу.
  • Автомобілем відстань між Львовом і Дрогобичем складає близько 86 км. Маршрут пролягає через траси М-06 та Т-14-02. Поїздка займає приблизно 1 годину 30 хвилин.
  • Також між містами курсують міжміські автобуси. У середньому дорога займає близько 1 год 45 хвилин, а вартість квитка стартує від 94 грн. Перший рейс вирушає о 6:00, останній — о 19:20. Автобуси відправляються з головного автовокзалу Львова, а квитки можна придбати як на місці, так і онлайн.