Як швидко та ефективно вилікувати синусит?

Синусит – це запалення слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Це захворювання виникає через ускладнення при інфекційних патологіях. Віруси та мікроб, які потрапляють в організм також провокують виникнення синуситу. За даним статистики синусит з'являється у дітей віком від 3 до 15 років. 

Основні симптоми синуситу:

  • гнійні виділення з носа;
  • давлячий біль в області навколоносових пазух;
  • продуктивний кашель;
  • погіршення нюху;
  • неприємний запах з ротової порожнини.

Крім цих симптомів, захворювання синусит може супроводжуватись такими ознаками, як:

  • біль у ділянці верхньої щелепи, зубний біль, головний біль, який локалізується у передніх відділах голови;
  • біль у ділянці чола;
  • біль за та між очима, сльозотеча;
  • біль з невизначеною локалізацією, який поширюється на лобову та потиличну ділянки.

До того ж погіршується загальний стан організму, виникає озноб, який супроводжується високою температурою тіла. Всі ці симптоми вказують на те, що у людини синусит.

Як лікувати синусит?

Синусит у дітей – гостре запалення навколоносових пазух. Найпоширенішим видом синуситу є гайморит, при якому запалюються лише гайморові пазухи. Близько 6-9% дітей хворіє на гайморит, який у більшості випадків супроводжується появою респіраторних та вірусних інфекцій. Відповідно, якщо у дитини погіршився загальний стан організму при появі того, чи іншого вірусного захворювання дуже важко виявити наявність синуситу. 

Якщо у вашої дитини нежить триває від 7 до 10 днів і не проходить, це може вказувати на активний розвиток бактеріального гаймориту. Це захворювання супроводжується болем та тиском в області щік та очей, а також переніссі, збільшується закладеність носа, з'являються виділення жовтого або зеленого кольору.

Для ефективного лікування синуситу необхідний курс антибіотиків, а також регулярне промивання носа. Лікар додатково може призначити фітотерапію, фізіотерапію та курс реабілітації. 

Чи можна вилікувати синусит вдома?

Існують також методи, за допомогою яких можна лікувати синусит в домашніх умовах. Наприклад: закапування носа маслом туї, промивання носа розчином морської солі, закапування носа соком каланхое і т.д.

Проте у будь-якому випадку краще звернутися до лікаря, який зможе підібрати ефективний курс лікування та призначить всі необхідні медикаменти. Народна медицина може допомогти, проте все ж таки краще її використовувати разом з лікарськими засобами.