Як користуватися холодильником при відключеннях світла?

У зв'язку з постійними атаками на енергетичну інфраструктуру України, проблема частих відключень електрики стала для нас повсякденною реальністю. Особливо гостро постає питання зберігання продуктів. LVIV.MEDIA зібрав інформацію про те, як користуватися холодильником, якщо немає світла, і як зберегти продукти свіжими в цих непростих умовах.

Підготовка до відключень

  1. Слідкуйте за графіком: дізнайтеся графік планових відключень у вашому районі. На офіційному сайті ДТЕК та Yasno, можна знайти всю необхідну інформацію.
  2. Попереднє охолодження: за 2-3 години до планового відключення встановіть температуру в холодильнику на мінімум. Ідеальна температура для холодильника — близько 4°C, для морозильної камери — мінус 18°C.
  3. Заморозьте "акумулятори холоду": спеціальні "акумулятори холоду" треба зберігати їх в морозильній камері. Коли світло вимкнуть, перекладіть їх у верхній відділ холодильника. Якщо ж не купляти “акумулятори”, то можна взяти пару пластикових пляшок та налити туди води, заморозити та використовувати як той ж "акумулятор холоду".

Простір має значення

  1. Групування продуктів: продукти у холодильнику складайте щільно один до одного. Бажано, щоб у середині цих продуктів було щось заморожене, тоді холод буде довше зберігатися. Чим менше порожнього простору — тим довше збережеться холод.
  2. Пріоритет: розміщуйте продукти, що швидко псуються (м'ясо, рибу, молочні продукти) в найхолоднішій частині холодильника. Однак краще такі продукти перекласти у морозильну камеру та поставити заморозку від -20 до -25 градусів.
  3.  Термосумки: також продукти, що швидко псуються, можна тримати в термосумках всередині холодильника.

Зберігайте холод

  1. Мінімізація: намагайтеся рідше відкривати свій холодильник — часте відкривання призводить до втрати 30% накопиченого холоду.
  2. Використання льоду: якщо немає пластикових пляшок, використовуйте звичайний лід із морозилки, його можна покласти у порожню миску або тарілку. Лід треба ставити на кожну секцію холодильника.

Правильне зберігання різних продуктів

  1. М'ясо та риба: зберігайте в найхолоднішій частині холодильника. Якщо відключення триває понад 4 години, краще ці продукти приготувати.
  2. Овочі та фрукти: зелень слід загорнути у вологий рушник та покласти у контейнер з невеликими отворами для вентиляції. Щодо овочів та фруктів, то їх можна зберігати при кімнатній температурі.
  3. Яйця: можуть зберігатися без холодильника до двох тижнів.

Альтернативні методи зберігання

  1. Використання балкона: взимку балкон може служити природним холодильником
  2. Погріб або підвал: якщо у вас є доступ до погреба, використовуйте його для зберігання овочів та інших продуктів. 
  3. Консервування: спробуйте консервувати овочі та фрукти, рибу та м'ясо.

Готування та планування харчування

  1. Готуйте заздалегідь: у періоди, коли є електрика, приготуйте їжу, яку можна зберігати без холодильника або яка не зіпсується швидко при кімнатній температурі.
  2. Плануйте меню: використовуйте швидкопсувні продукти в першу чергу.
  3. Зберігайте злаки та консерви: зберігайте запас круп, макаронів, консервів та інших продуктів тривалого зберігання.