Як зміцнити нігті, щоб не ламалися. Поради власницям ламких нігтів
Влітку зовнішні чинники впливають на нігті втричі частіше, ніж зимою, та вдвічі — ніж восени чи весною. Сонце, вітер, пил та вода пересушують шкіру рук. Нігтьові пластини стають тонкими та ламкими. Щоби врятувати ситуацію, власниці пошкоджених нігтів випробовують різні способи.
LVIV.MEDIA розповіло, як укріпити нігті в домашніх умовах, Ми також дізналися, якими способами зміцнюють нігтьові пластини в салонах краси.
Які нігті потребують укріплення
Аби зрозуміти, що нігті потребують укріплення, зверніть увагу на такі ознаки:
- Ніготь зламався, як тільки відріс.
- Вільний край нігтя легко гнеться.
- З’явилися білі смужки на нігтьовій пластині.
- Гель-лак чи база швидко сколюється.
Ламкість та м’якість нігтів говорить про те, що нігтьовій пластині важко з такою довжиною та формою. Ба більше, нігті часто ламаються, якщо використовувати абразивні хімічні засоби без рукавиць; прати чи мити посуд у надто холодній або гарячій воді. Прозорі смужки на нігтьовій пластині попереджають про нестачу калію. А сколювання гель-лаку свідчить про порушення обміну речовин.
Як укріпити нігті в домашніх умовах
Є багато процедур, які допоможуть укріпити нігтьові пластини в домашніх умовах. Найпопулярнішим способом оздоровити нігтьову пластину є маски, ванни та масаж. Ці процедури прості: займають до півгодини часу. Укріпляти нігті вдома, рекомендують, коли нігтьова пластина без покриття.
Як укріпити нігті йодом
Є два способи укріпити нігті йодом. Він зміцнює нігтьову пластину та сприяє її росту. Перший — ввечері нанести на нігтьову пластину йод так, щоб не спалити кутикулу. Упродовж ночі слід від йоду зникне, а ніготь стане міцнішим та еластичним. Другий спосіб — це ванна з йоду. Потрібно накапати 5 капель йоду в миску із теплою водою. Опустити туди руки на 15 хвилин. Також до води можна додати столову ложку морської солі. Укріплювати нігті йодом можна один-два рази в тиждень.
Як укріпити нігті лимоном
Лимонна маска допомагає сухим та розшарованим нігтям. Вона сповільнює відростання кутикули та відбілює пожовклі нігтьові пластини. Щоб зробити маску з лимона, потрібно навпіл розрізати один плід. Занурити нігті кожної руки в половинку лимона на 10–15 хвилин. Далі промити нігті протічною водою та змастити кремом або олією. Укріплювати нігті лимоном можна один-два рази в тиждень.
Як укріпити нігті морською сіллю
Ванни з морської солі насичують нігті потрібними мінералами. Нігтьова пластина стає міцною, не ламається та не розшаровується. Щоби зробити ванну з морської солі, потрібно розчинити 2–3 столові ложки солі у склянці теплої води. Занурити нігті на 10–15 хвилин. Далі змастити руки кремом або олією. Робити ванни з морської солі потрібно щодня або через день упродовж двох-трьох тижнів. Використовувати для ван — морську сіль без барвників та ароматизаторів.
Як укріпити нігті олією
Олія покращує стан нігтьової пластини після нарощення або частого покриття гель-лаком. Її можна втирати в пластину та кутикули, робити компреси або ванни. Для олійних процедур підходять олії винограду, персика, авокадо, оливки та соняшника. Щоб зробити олійну ванну, потрібно нагріти 2 столові ложки олії. Занурити туди нігті. Також можна додати 2 краплі ефірної олії лаванди, лимона, іланг-ілангу, розмарину, чайного дерева, бергамоту, чебрецю, мірри або сандалу. Після процедури можна зробити масаж рук. Робити олійні ванни рекомендують один-два рази на тиждень.
Як укріпити нігті воском
Це японський варіант укріплення нігтьової пластини. Він робить нігті міцними та блискучими. Щоб укріпити нігті воском, потрібно розтопити невеликий кусок бджолиного воску на водяній бані. Масажними рухами втерти в кожен нігтик. Також можна зробити масажну суміш для щоденного використання. Для цього потрібно розтопити віск на водяній бані. Додати 2 краплі ефірної олії. Коли суміш вистигне до 60 градусів, доповнити 2 ложками меду. Втирати засіб щовечора перед сном.
Як укріплюють нігті в салоні краси
Найпопулярнішими способами укріпити нігті в салоні є нанесення на пластину полігелю, акрилової пудри або гель-лаку. Це дієві способи зміцнити нігті, але не оздоровити їх. Лак, гель та пудра маскують ламкість нігтів, але не борються з їхніми причинами. Ці способи можна використовувати й у домашніх умовах. Але для цього потрібні УФ-лампа, досвід та розуміння тонкощів роботи з кожним матеріалом.
Як укріпити нігті гель-лаком
Гель-лак відмінно захищає нігтьову пластину від впливу зовнішніх чинників. Нігті покриті гель-лаком менше ламаються. Проте, пластина під гель-лаком не дихає. Він може швидко сколотися та відшаруватися, якщо причиною є порушення роботи організму. Щоби укріпити нігті гель-лаком, потрібно нанести базу, покрити лаком двічі, ретельно просушити УФ-лампою. Гель-лак є нешкідливим, але ацетон, який використовують для зняття, пересушує шкіру та кутикули нігтів. Укріплювати нігті гель-лаком можна раз у два-три тижні. Кожні три місяці потрібно робити перерву.
Як укріпити нігті пудрою
Акрилова пудра укріплює тонкі м’які нігтьові пластини, які потребують додаткового шару для зміцнення. Вона маскує мікротріщини та надає нігтям здорового природного вигляду. Укріпляти нігті пудрою рекомендують у салоні: невміле поводження із цим матеріалом може пошкодити нігтьову пластину. Ба більше, процедура укріплення пудрою є складною.
Як укріпити нігті полігелем
Полігель відмінно зміцнює тонку пошкоджені нігті. Він безпечний та простий у використанні. Структура гелю подібна до нігтьової пластини: після нанесення ніготь дихає та поглинає вологу. Щоб укріпити нігті гелем, потрібно знежирити їх, нанести матеріал та розподілити по пластині пензлем, змоченим у конструюючій рідині. Далі полімеризувати в УФ-лампі. Укріплювати нігті полігелем рекомендую один раз у місяць-півтора.
Поради власницям ламких нігтів
Раціон та вітаміни. Збалансований раціон — відмінне джерело вітамінів та мінералів, які потрібні організму людини. Щоби нігті були здоровими, їм потрібні вітаміни групи B, вітамін С, магній, залізо та жирні кислоти.
Режим дня та стрес. Щоб мати міцні здорові нігті, впорядкуйте режим дня. Прокидайтеся та лягайте в той самий час. Будьте активними та пийте достатню кількість води.
Догляд та манікюр. Аби уникнути розшарування, рекомендують підпилювати ніготь від краю до центру, а потім шліфувати бафом або полірувальною пилочкою. Власницями ламких та м’яких нігтьових пластин краще носити короткі нігті.
Захист та живлення. Одягайте гумові, нітрилові або латексні рукавички, коли миєте посуд, перете, прибираєте хімічними засобами. Змащуйте руки кремом після контакту з водою і тоді, коли відчуваєте сухість шкіри.
Нагадаємо, раніше LVIV.MEDIA поділилося ідеями коротких стрижок у 2023 році.