Здобув золото в командних та індивідуальних змаганнях.
22-річний львів'янин Назар Боженко став абсолютним чемпіоном світу з риболовлі. Змагання проходили у Болгарії, на річці Вачер. Учасники ловили форель на спінінг з берега на штучну приманку.
У розмові з Lviv.Media Назар Боженко поділився своєю історією успіху. Адже риболовля для Назара — це і хобі, і робота, і стиль життя.
"Вперше взяв вудку до рук в 4 — 5 років. Любов до цієї справи мені прищепив батько. Спочатку я просто спостерігав, а потім почав пробувати і сам",— розповідає хлопець.
Назар розповідає, що любить зі сім'єю виїжджати рибалити на річку, найчастіше — на Дністер. Ловлять хижу рибу: щуку, окуня, судака.
"Лише у 14 років я дізнався, що з риболовлі проходять заходи, фестивалі та змагання. У 15 років вперше відвідав неофіційні змагання, у 16 — перші офіційні", — зазначає Назар.
У 16 років Назар виграв першість на Львівщини. І завдяки цьому зміг представляти область на чемпіонатах та кубках України. Згодом на змаганнях національного рівня десятка найкращих здобуває право взяти участь у відборі до збірної України. Назарові тоді було 17 років. Він був наймолодшим учасником.
"Тоді ж ми поїхали на міжнародний чемпіонат до Італії, де вдалося завоювати перші медалі — друге місце", — каже рибалка. — Попередні рази мені трішки не щастило. У наших змаганнях є фактори лотереї, хоч організатори правилами стараються мінімізувати таке. Риба може зійти з гачка і з цим нічого не зробиш. А цього року все вдалося".
Змагання у Болгарії проходили за чіткими правилами. Учасники мали зловити якомога більшу кількість одиниць риби за відведений час. Кількість виловленої риби впливає на місце в рейтингу, який оновлюється щогодини. За підсумками чотирьох годин і формується остаточний результат.
Хоча рибину можуть не зарахувати, якщо ловити неправильно. Треба зачепити її гачком в межах голови, адже "попадання" в тулуб не зарахують. Шлях риби на гачку має пролягати строго по воді, а не у повітрі. А ще рибину не можна чіпати руками, а просто обережно зняти з гачка. За кожним учасником закріплений індивідуальний суддя, який пильно слідкує за процесом ловлі.
"Риболовля, як і будь-який спорт, вимагає великої кількості тренувань та підготовки. Чим більше практики і досвіду, тим більше шансів на успіх", — ділиться секретом успіху чемпіон світу.
Зупинятися на досягнутій вершині Назар не збирається.
"Хоч я вже виграв звання абсолютного чемпіона, мотивація для мене не зникає. Є один спортсмен, який за 20 чемпіонатів світу виборов 20 медалей. Таке мене і надихає", — додає він.
Наостанок Назар Боженко розповів цікаву історію зі свого досвіду риболовлі, яка стала символічною.
"Одного разу на 1 вересня, замість того, щоб піти на перший дзвінок, поїхав на риболовлю. З самого початку, з першого закидання вудки зловив першого в житті сома. А цю рибу ловити не дуже просто. От така символічна першість у всьому".