Козацькому роду нема переводу навіть в Голівуді
LVIV.MEDIA розповіло про голівудських кінозірок, які мають українські корені та підтримують Україну.
Міла Куніс
Міла Куніс відома за ролями у фільмах «Чорний лебідь», «Секс по дружбі», «Третій зайвий» та «Дуже погані матусі». Акторка переїхала до США із Чернівців, коли їй було 8 років.
У березні 2022 Міла Куніс із чоловіком Ештоном Кутчером записала відеозвернення, у якому закликала підтримати Україну. Подружжя зібрало понад 34 млн доларів на допомогу українцям, які постраждали від російського вторгнення. Три мільйони задонатили Куніс та Кутчер.
Я виросла в Лос-Анджелесі. Проте я ніколи так сильно не пишалася тим, що я з України.
Міла Куніс
Лів Шрайбер
Лів Шрайбер впізнають за ролями в культовій трилогії Веса Крейвена «Крик» та серіалі «Рей Донован». Дід актора по матері був українцем, який вимушено покинув територію УРСР. У 2005 році Шрайбер зняв про Україну фільм «Все ясно», в основі якого історія дідуся Ліва.
Шрайбер — співзасновник ініціативи Blue Check Ukraine. З перших днів українсько-російської війни вона визначає, перевіряє та фінансує гуманітарні проєкти України. Лів є послом фандрейзингової платформи United 24 у сфері медицини. У квітні 2022 року актор разом із благодійною організацією World Central Kitchen готував борщ для біженців у Перемишлі. Благодійні справи Шрайбера відзначив Президент України Володимир Зеленський. Улітку того ж року Шрайбер відвідав Бучу та Бородянку.
Мені подобається та моя українська частина, яка надавала підтримку, була сильною, витривалою та сміливою, і я хочу ідентифікувати себе з нею.
Лів Шрайбер
Віра Фарміґа
Американська акторка українського походження. Номінантка на премію Оскар за роль у драмі «Вище неба» та премію Еммі за роль у серіалі «Мотель Бейтса». Також зіграла у фільмах «Відступники», «Біжи не озираючись».
Віра Фарміґа — донька українських емігрантів. До шести акторка років розмовляла лише українською мовою. Віра розповідає про своє українське походження майже в кожному інтерв’ю. Вона підтримує Україну з 2014 року. Фарміґа не залишилась осторонь подій на Євромайдані. Тоді в ефірі шоу Девіда Летермана вона засудила президента рф. процитувала приказку: «Не чіпай гів***, не буде смердіти». У перших днів повномасштабного вторгнення Фарміґа публічно закликала допомогати Україні з озброєнням. У соцмережах акторка виконувала на роялі гімн України та декламувала вірш Василя Симоненка. А під час виступу у 2022 році Віра Фарміґа увімкнула звук повітряної тривоги та вигукнула: «Слава Україні!»
Кетрін Винник
Зірка серіалів «Вікінги», «Доктор Хаус» та «Закон і порядок». Справжнє ім’я акторки — Катерина Винницька. Її батьки емігрували в Канаду до народження Каті. До 8 років дівчинка говорила лише українською.
У 2022 році на День Єднання Кетрін Винник узяла участь у флешмобу: запостила в Instagram фото у вишиванці. Акторка має проукраїнську позицію. У соцмережах Кетрін закликає підтримувати Україну. У березні 2022 року Винник із мамою створили благодійний фонд The Winnick Foundation, а рік потому Кетрін стала амбасадором фонду United 24.
Я маю говорити й говоритиму далі. І це боротьба не тільки за Україну, а й за всю Європу, за всю демократію, за все людство.
Кетрін Винник
Міла Йовович
Голівудська акторка українського походження відома за роллю у фільмі «5 елемент». Перші роки життя Міла проживала в Києві. ЇЇ батьки емігрували до США, коли дівчинці було 5. В Україні у Йовович проживають родичі.
У «Найвідоміші українці світу«Міла Йовович щиро співчувала українцям, які покинули домівки, щоб врятуватися від бомбардувань.
Я спустошена руйнуванням і не можу уявити, яке горе зараз переживає мій народ. Я можу тільки сказати їм, що моє серце з ними.
Міла Йовович
Нагадаємо, раніше LVIV.MEDIA поділилося українськими народними прислів’ями та приказками про життя, дружбу та красу.