Помірне споживання електроенергії зменшить навантаження на енергосистему України
Унаслідок масованих ракетних ударів в Україні вже кілька місяців спостерігається дефіцит електроенергії. Наразі у переважній більшості областей, зокрема і на Львівщині, застосовують погодинні графіки вимкнення світла, однак цього все ще недостатньо, щоб повністю стабілізувати ситуацію в країні.
Натомість допомогти зменшити навантаження на електромережу України можна просто скоротивши споживання світла удома. Для цього LVIV.MEDIA підготувало кілька порад, які допоможуть економити електроенергію вдома та сприятимуть зменшенню навантаження на всеукраїнську мережу.
Використовуйте енергоефективну побутову техніку
Побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас «А ++» вважають найбільш енергоощадним. Водночас «А +», «А», «В», «С», «D», «G» — менш енергоощадні.
Для того, щоб економити електроенергію вдома, варто обирати побутову техніку класу «А» або «А+». Це на 30-50% зменшить споживання електроенергії навіть у порівнянні з приладами класу «В». Також слід звернути увагу на клас техніки, що вже є вдома. Користуватися у побуті краще тією, що є більш енергоощадною.
Крім того, щоб ефективніше економити електроенергію, слід знати, скільки споживають електроприлади:
- кондиціонер — 2,2-3,37 кВт;
- електрочайник — 2,2-2,4 кВт;
- пилосос — 2 кВт;
- бойлер — 1,5-2,5 кВт;
- масляний та повітряний обігрівачі — 1,2-2 кВт;
- праска — 1-2,4 кВт;
- пральна машина — 0,8-2,2 кВт;
- холодильник двокамерний — 0,30-0,90 кВт;
- мікрохвильова піч — 0,6-1,5 кВт;
- холодильник однокамерний — 0,10-0,40 кВт;
- телевізор — 0,08-0,14 кВт;
- електролампа на 100 Вт — 0,1 кВт;
- комп’ютер — 0,065-0,45 кВт.
Відповідно ліпше не вмикати прилади, що споживають багато енергії, без нагальної потреби.
Економте на освітленні
Зменшити споживання електричної енергії можна, встановивши у своєму помешканні енергоощадні лампи. Вони служать у 5-8 разів довше, ніж звичайні лампи розжарювання, при споживанні електроенергії в 10 разів менше.
Для загального освітлення можна використовувати також нейтральні білі лампи з колірною температурою 3000-4000К. Для місцевого освітлення натомість слід підбирати лампи, виходячи з функціональності:
- якщо це атмосферне освітлення, то для створення затишку використовують лампи теплого світла (2500-3000К);
- для освітлення робочої зони кухні рекомендують використовувати лампи нейтрального білого світла (3500-4500К). Такі лампи більш яскраві й мінімально спотворюють кольори;
- в обідній зоні краще розміщувати світильники з лампами теплого світла (до 3000К). Це зробить приміщення більш затишним;
- у ванній кімнаті також радять використовувати освітлення двох видів: для підсвічування дзеркал — 3000-4500К, а загальне освітлення — до 3000К.
Між тим, у «робочих зонах» помешкання краще застосовувати точкові світильники, замість підвісних та настінних. Точкове освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього приміщення одночасно з центрального світильника.
Крім того, можна встановити світлорегулятори й датчики, які автоматично вмикатимуть та вимикатимуть освітлення.
- Дата публікації
Правильно експлуатуйте холодильник
Правильна експлуатація побутових приладів може значно зменшити споживання світла. Так, холодильник не варто встановлювати біля газової плити або опалювальних приладів, а також там, де є пряме сонячне проміння. Крім того, не слід ставити у холодильник гарячу їжу.
Також потрібно дотримуватися оптимального температурного режиму у кімнаті — 18-20 градусів, адже у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії.
Використовуйте пральні й посудомийні машини в режимі повного завантаження
При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини вони витрачають на 10-15% більше електроенергії.
Правильно експлуатуйте електроплиту
Якщо користуєтеся електроплитою, використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити. Так заощадиться 5-10% електроенергії.
Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь
Це просте правило не слід недооцінювати. Так, краще вимикати світло, коли виходите з приміщення, а також не залишати електроприлади «в режимі сну».
Адже, наприклад, телевізори в режимі очікування споживають близько 1 кВт год. на місяць, музичні центри — в середньому 1 кВт год., DVD-плеєри — 0,5 кВт год, а комп’ютери — 3,6 кВт год. Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування може досягати 350-400 кВт год на рік.
Правильно експлуатуйте кондиціонер
Вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях, щоб прилад не опалював більший простір, ніж потрібно.
Правильно експлуатуйте електрочайник
Щоб не витрачати зайву електроенергію, кип’ятіть стільки води, скільки необхідно наразі. Також вчасно видаляйте накип, бо чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.
Вимикайте електричний бойлер
Бойлер у режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води. Тож для економії слід вимикати електричний бойлер на час, коли ним не користуються.
Нагадаємо, відключення світла змусило українців задуматися про купівлю повербанків. Коли вони під рукою, можна не боятися залишитися без інтернету та телефонного зв'язку навіть, якщо поряд немає розетки або відповідного зарядного пристрою. Водночас на ринку пропонують безліч моделей повербанків, від яких розбігаються очі. Який зарядний пристрій обрати, аби він прослужив надовго, читайте за посиланням.