Добірка рецептів, фільмів, книжок та комп'ютерних ігор для цікавих вихідних
Погода та ситуація із захворюваністю на коронавірус не сприяють активним вихідним поза домом. Проте, щоб вихідні все одно пройшли цікаво, Lviv.Media підготувало добірку рецептів, фільмів та серіалів, книжок і комп'ютерних ігор.
Що приготувати
Крем-суп із броколі
Інгредієнти: заморожена броколі — 400 г, 1 морква, 1 цибуля, сир плавлений вершковий — 100 г, масло вершкове — 1 ст. л., вершки — 100 мл, сіль та перець до смаку, сухарики.
Для початку почистьте цибулю та моркву, наріжте овочі кубиками, посоліть та обсмажте на вершковому маслі.
У підсолений окріп киньте броколі й варіть близько 10 хвилин — до готовності. Частину рідини злийте.
У каструлю з броколі додайте теплі вершки, підсмажені овочі та шматочки плавленого сиру. Додайте солі та перцю до смаку.
Збийте всі інгредієнти супу блендером до стану пюре.Крем-суп із броколі готовий.
Лазанья від Євгена Клопотенка
Інгредієнти: 800-900 г телячого фаршу (або асорті), 1 склянка томатного соку, 3 ст. л. оливкової олії, 1 цибуля, 3 зубчики часнику, 2 стебла селери, 100 мл червоного сухого вина, 300 г твердого сиру, 70 г пармезану, 15-16 листів лазаньї, 3 гілочки базиліка, до смаку сіль і перець. Для соусу бешамель: 800 мл-1 л молока, 80-100 г вершкового масла (+20 г для змащування форми), 80-100 г борошна, ¼ ч. л. меленого мускатного горіха (чи натертого), 1-2 дрібки солі.
Увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів. Почнемо з приготування соусу бешамель. Для цього спочатку треба приготувати ру – це основа соусу бешамель. Для цього потрібно розтопити 80-100 г вершкового масла і додати стільки ж борошна, просмажити все разом 3 хвилини. Основа соусу готова.
До неї тонкою цівкою влийте 0,8-1 л холодного молока, постійно помішуючи, щоб уникнути утворення грудочок. Заваріть соус, не перестаючи постійно помішувати на середньому вогні віничком, поки він не загусне до стану рідкої сметани. Додайте трохи солі до смаку і ¼ ч. л. меленого мускатного горіха, перемішайте. Соус бешамель готовий.
Тепер приготуйте соус болоньєзе — м'ясну складову нашої лазаньї. Цибулину і 3 зубчики часнику наріжте дрібними кубиками. Розігрійте пательню з 3 ст. л. оливкової олії та обсмажте цибулю із часником кілька хвилин.
Стебла селери очистьте від грубих волокон і наріжте тонкими слайсами. Додайте до пательні з цибулею і смажте все разом ще 2-3 хвилини.
Потім додайте 800-900 г фаршу і розбийте його на маленькі шматочки. Він повинен рівномірно приготуватися і потемнішати. Додайте 100 мл червоного сухого вина і випарюйте протягом 5 хвилин. Вино надасть соусу неймовірного благородного аромату і смаку.
Влийте 1 склянку томатного соку і тушкуйте суміш ще 5-10 хвилин, щоб соус упарився вдвічі. Додайте сіль і перець.
Натріть на крупній тертці 300 г твердого сиру та починайте збирати лазанью. Оберіть прямокутну керамічну форму для запікання. Змастіть її 20 г вершкового масла. На дно форми розподіліть невелику кількість соусу бешамель.
Викладіть листи лазаньї, щоб вони максимально вкрили дно форми. Третину соусу болоньєзе рівномірно розподіліть листами лазаньї за допомогою ложки або лопатки.
Тепер додайте невелику кількість соусу бешамель. Намагайтеся, щоб він рівномірно розподілився периметром форми. Посипте третиною тертого твердого сиру, так щоб він теж рівномірно розподілився формою.
Накрийте листами лазаньї та повторіть процедуру складання 2-3 рази в залежності від висоти форми. Останній шар листів лазаньї полийте соусом бешамель і посипте його 70 г пармезану. Поставте форму в духовку з температурою 180 градусів на 40-50 хвилин до появи апетитної рум'яної скоринки. Гарячу лазанью дістаньте з духовки й дайте постояти 15 хвилин, потім наріжте порційними шматочками та подавайте до столу з листочками базиліку і свіжомеленим чорним перцем.
Сметанне желе з фруктами
Інгредієнти: сметана — 400 г, желатин швидкорозчинний — 30 г, цукор — 1,5 склянки, вода — 50 мл, дрібка ваніліну, фрукти до смаку, натертий шоколад чи кокосова стружка за бажанням.
Очистьте фрукти, які обрали, та наріжте їх невеличкими кубиками.
У глибоку посудину налийте сметану, додайте цукор та дрібку ваніліну. Збийте блендером до повного розчинення цукру.
Повільно насипайте желатин у склянку з гарячою водою та перемішуйте, поки кристалики повністю не розтануть.
Через ситечко влийте розчинений желатин у сметану та ще раз збийте.
До солодкої сметанної маси додаємо нарізані фрукти. Перемішайте та викладіть суміш у креманки, рівномірно розподіляючи шматочки фруктів.
Поставте десерт у холодильник на три години. Коли сметана загусне, дістаньте желе з холодильника та прикрасьте на свій смак.
Що подивитися
Мюнхен: На порозі війни
Це британський драматичний фільм, знятий Крістіаном Швоховим за сценарієм Бена Пауера. Він заснований на однойменній новелі Роберта Гарріса. Картина розповідає про Мюнхен у 1938 рік та колишніх друзів, які зараз працюють на уряди країн-суперників. Вони мимоволі стають шпигунами й намагаються розкрити нацистську таємницю.
Озарк
Це американський кримінально-драматичний серіал. Основний його персонаж — фінансовий консультант Марті. Він працює в Чикаго і цілком задоволений своїм життям. Він заробляє стільки, що може нічого не потребувати. Проте чоловікові стає цього замало. Для того, щоб заробити ще більше, він приєднується до мексиканського злочинного картелю. У якийсь момент Марті розуміє, що він зайшов занадто далеко. Він краде у картелю велику суму грошей, після чого в поспіху забирає з собою дружину, двох дітей і прямує у невеличке місто Озарк.
Королівські перегони Ру Пола
Це американське конкурсне реаліті-шоу. Шоу розповідає про Ру Пола, що шукає “наступну драг-королеву суперзірку Америки” серед 8-15 учасників (кількість залежить від сезону). Ру Пол виконує роль ведучого, наставника і головного судді в цьому шоу, а конкурсантам щотижня дають різні завдання. Назва шоу є грою слів "Дрег-Квін" (DRAG = Dressed As a Girl) і дрег-рейсинг.
Королівські перегони Ру Пола мають вже 13 сезонів. Шоу показують в Австралії, Канаді та Великій Британії. Програма принесла Ру Полу нагороду Emmy 2016 як “видатному ведучому в реаліті-шоу або конкурсному реаліті-шоу”.
Що почитати
“Хто ти такий?” Артем Чех
“Хто ти такий?” — час від часу запитує малолітнього Тимофія його контужений далекою війною ворог і друг, мучитель і наставник Фелікс. “Хто я такий?” — запитує себе наприкінці роману майже дорослий Тимофій. Шлях від першого питання до другого є неминучим для героя будь-якого роману виховання. У випадку Артема Чеха — виховання в тіні відразливого досвіду чужої війни, що раптом виявляється моральною і фізичною підготовкою до власної, хоча якраз її ми у цьому романі не знайдемо. Але, можливо, знайдемо всі ті дитячо-юнацькі ініціації, крізь які нам самим довелося продиратися до зовсім не такого, як очікувалося, дорослого життя.
До речі, цей роман став книгою року BBC-2021.
Комікс “Химерна планета”
Це збірка коміксів американського художника й сценариста Нейтана Пайла. Автору не потрібно жартувати, щоб розсмішити читача, — в основі його гумору звичайнісіньке життя кожного з нас, лише під дещо іншим кутом. Мешканці коміксу мешкають на іншій планеті, але дуже схожі на людей: вони закохуються, створюють родини, заводять домашніх улюбленців та святкують дні народження. Однак своє життя ці істоти сприймають занадто буквально, перетворюючи повсякденні ситуації на театр абсурду.
Подолати минуле: глобальна історія України
Ця книжка — результат 15-річної роботи професора Ярослава Грицака. У ній автор прискіпливо препарує минуле і закликає до співтворення сучасної України. Він намагається зрозуміти сам і дати читачам розуміння, що і чому відбувається з нами тут і тепер, і яким може бути майбутнє країни.
У що пограти
Life is Strange
Це епізодична комп'ютерна гра з елементами пригод у жанрі інтерактивного кіно у п'яти частинах. Розробила гру французька компанія Dontnod Entertainment.
Головною героїнею гри є Максін Колфілд, яку всі називають Макс — вісімнадцятирічна сором'язлива фотографка, який виявляє, що може перемотувати час і змінювати перебіг подій. У своєму рідному місті у штаті Орегон Макс разом зі своєю подругою Хлоєю Прайс починають відкривати завісу таємниці зникнення учениці Рейчел Ембер і з'ясовують, які темні речі приховує місто.
До речі, від виборів гравця залежатиме, як історія розвиватиметься навколо далі.
Tales from the Borderlands
Це графічна пригодницька гра, що входить до серії ігор Borderlands. Гра розділена на епізоди, де прийняті гравцем рішення впливають на сюжет і відносини з іншими персонажами гри.
Гра є продовженням Borderlands 2. Гравець керує двома різними героями: Фіоною — шахрайкою, і Різом — програмістом компанії “Гіперіон”, які зустрічаються на планеті Пандора після поразки Красеня Джека. Історія показуватиме спільні події обох персонажів з погляду кожного з них. До того ж кожен з них має свої особливі здібності. Наприклад, Фіона може красти та використовувати гроші, а Різ вміє зламувати електронні пристрої та сканувати різні елементи.
It Takes Two
Це пригодницький бойовик. Гра спеціально розроблена з розділеним екраном для двох, що означає, що її потрібно грати з іншим гравцем через локальну або онлайн-гру. Грати доведеться за Коді й Мей — двох людей, які вирішили розлучитися, але їх перетворили на ляльок. Разом вони потрапляють у казковий світ, де за кожним кутом чекають несподівані перешкоди. Тепер Коді і Мей мимоволі змушені рятувати свої стосунки. У грі представлена велика кількість ігрових механік з різних жанрів відеоігор. Ці ігрові механіки пов'язані з історією та темою рівня. Наприклад, на одному рівні Коді отримує можливість перемотувати час назад, тоді як Мей може клонувати себе. Гравці повинні співпрацювати один з одним і використовувати ці здібності для вирішення різноманітних загадок, щоб просуватися далі по сюжету. У грі також є багато мініігор.
Нагадаємо, раніше Lviv.Media розповідало, які серіали чекати у 2022 році.