Музей Пінзеля оновлять: що там зміниться

Оновлений музей відкриється для відвідувачів 10 грудня.

Музей Пінзеля у Львові оновлять. Відтепер він стане доступним для різних відвідувачів. Зокрема, облаштують спеціальну навігацію, аби музей могли відвідати люди з порушеннями зору, слуху, літні люди та люди з аутизмом. Такі зміни відбудуться у рамках програми "Без бар'єрів", яку ініціює перша леді Олена Зеленська.

Також у музеї запрацюють аудіогіди та аудіодескрипція. До будівлі забезпечили й безбар'єрний під'їзд. Тут розташували тактильну плитку, щоб незрячі відвідувачі могли дійти від зупинки громадського транспорту до музею. А всередині приміщення зробили чітку навігацію — із холу до зали веде підіймач, яким можуть скористатися відвідувачі на колісному кріслі або ж батьки з дитячими візочками. Відкриють оновлений музей вже 10 грудня.

Фото: Олена Зеленська

Створенням аудіогіду займалася команда медіасервісу MEGOGO. Відтепер у Музеї Пінзеля звучатиме голос народного артиста України Остапа Ступки. Біля експонатів встановили інформаційні таблички зі шрифтом Брайля. Для кожної з робіт розробили аудіодескрипцію – голосовий супровід, завдяки якому люди з порушеннями зору можуть "побачити" експонати.

Фото: Олена Зеленська

Інформація про музей та його наповнення також зібрана у відеоописах, доступних для перегляду всім відвідувачам, зокрема з порушеннями слуху.

"Безбар’єрність – не про створення спеціальних умов для окремих людей. Зміни в Музеї Пінзеля є черговим доказом цього. Скористатися аудіогідом чи дізнатися про експозиції через відеоописи – зручно для всіх відвідувачів. Погодьтеся, що кожен з нас почувається комфортніше, якщо перед нами – зрозуміла навігація, а на шляху, який ми долаємо, немає бар'єрів",— зазначила перша леді Олена Зеленська.

Проєкт реалізують у партнерстві зі студією універсального дизайну ORFO, громадським рухом "Соціальна єдність", громадською ініціативою "My future heritage", громадськими організаціями "17" і Happy today. Також долучились Володимир Висоцький – експерт з архітектурної доступності та інклюзивних соціальних практик, Фазиль Аскеров – голова правління Асоціації розвитку туризму та Оксана Потимко – керівниця Ресурсного центру Львівської політехніки.

Довідково. Музей Пінзеля у Львові працює з 1996 року в приміщенні колишнього костелу кларисок. Разом з іншими творами мистецтва тут експонують 29 робіт Йогана Георгія Пінзеля – унікального майстра барокової скульптури. Близько 15 років свого життя він провів на Західній Україні.