Книги, які варто прочитати
Американська газета The New York Times назвала десятку найкращих книжок 2021 року. До неї увійшли мистецькі та документальні видання цього року, у яких піднімають теми боротьби з бідністю, залежністю та дискримінацією. Розповідаємо, які книги увійшли до рейтингу.
"Якими гарними ми були" (How Beautiful We Were)
Автором роману є Імболо Мбу. Події відбуваються у 1980 році у вигаданому африканському селі Косава, де через екологічну катастрофу помирають діти. Зустрітися із місцевими мешканцями приїжджають представники нафтової компанії.
"Ця байка, що розтягнулася на десятиліття про владу і корупцію, виявляється чимось набагато менш ясним, ніж знайома історія Давида і Голіафа про соціопатичну корпорацію і життя, яке вона топчить", – пише видання.
"Близькість" (Intimacies)
Авторка Кеті Кітамура розповідає у романі історію судової перекладачки з Гааги, яка вимушено спілкується з військовими злочинцями. На фоні оповіді розповідається про бурхливі та заплутані стосунки з чоловіком.
"Любовні пісні W.E.B. Du Bois" (The Love Songs of W.E.B. Du Bois)
У своєму романі автор Оноре Фанон Джефферс поєднуює сагу про повноліття, расові проблеми та навіть дослідження американської історії.
"Ніхто не говорить про це" (No One Is Talking About This)
Патрісія Локвуд, відома як авторка відвертих та непристойних віршів, розповідає у мемуарах про свою юність та батька священника.
"У результаті вийшла книга, яка читається як вірш у прозі, водночас піднесений, профанний, інтимний, філософський, веселий і, зрештою, глибоко зворушливий", - зазначає видання.
"Коли ми перестаємо розуміти світ" (When We Cease to Understand the World)
У книзі Бенджаміна Лабатут розповідаються історії найбільших мислителів ХХ століття, які розповідають екстаз і агонію наукових проривів. Йдеться про величезні вигоди для суспільства та високі людські витрати.
"Копенгагенська трилогія: Дитинство; Молодість; Залежність" (The Copenhagen Trilogy: Childhood; Youth; Dependency)
Мемуари Туве Дітлевсен вперше опублікували в Данії в 1960-х і 70-х роках. Всі вони зібрані в одному томі. Тут можна прочитати про її виховання, кар’єрний шлях та боротьбу за примирення мистецтва із життям.
"Як передається слово: розплата з історією рабства в Америці" (How the Word Is Passed: A Reckoning With the History of Slavery Across America)
Книгу написав поет та журналіст Клінт Сміт, який побував у місцях, де було поширене рабство. У книзі він поєднує інтерв’ю з туристами, гідами, активістами та краєзнавцями, яких він зустрічає по дорозі, з науковими дослідженнями і особистими роздумами.
"Невидима дитина: бідність, виживання та надія в американському місті" (Invisible Child: Poverty, Survival and Hope in an American City)
Авторка Андреа Елліотт розповідає про боротьбу однієї родини з бідністю, бездомністю та залежністю. В книзі розповідається про бездомну нью-йоркську школярку Дасані Коутс та її родину.
Для того, щоб розповісти цю історію, Андреа Елліотт роками спостерігала за дітьми у притулку, школах, залах суду та установах соціального забезпечення.
"У День Свободи" (On Juneteenth)
Написала книгу Аннетт Гордон-Рід. Вона була першою темношкірою дитиною, яка інтегрувалася до школи на сході Техасу.
Аннетт досліджувала расові та соціальні проблеми свого штату та розповідає у книзі про свою історію та її сюрпризи.
"Червона комета: коротке життя та яскраве мистецтво Сильвії Плат" (Red Comet: The Short Life and Blazing Art of Sylvia Plath
Автор Хізер Клар розповідає історію американської феміністської поетеси та письменниці, яка померла внаслідок самогубства у віці 30 років.