Зі Львова до Брюховичів можна доїхати за 20-30 хвилин
Лісисте селище в передмісті, де можна на повні груди вдихнути запах сосен, і яке ще називають “легенями Львова” — Брюховичі. Тут працює єдиний в Україні музей модерної скульптури Михайла Дзиндри і є можливість помилуватися зорями зблизька в астрономічній обсерваторії. Також у Брюховичах можна відпочити біля озера й відвідати культове місце, куди львів’яни їздять посмакувати чебуреками.
LVIV.MEDIA продовжує цикл публікацій про цікаві місця області, куди можна поїхати на вихідні. Наступною зупинкою стали Брюховичі — селище, яке на цих вихідних святкує 581-річчя від дня першої згадки.
Брюховицький форт
При в’їзді у Брюховичі на схилах пагорбів збереглися фортифікації часів Першої Світової Війни. Як пишуть на офіційному туристичному сайті Львова, 29 квітня 1919 року, у битві між польськими військами та Українською Галицькою Армією брюховицький форт впав останнім, після чого війну за Львів завершили. Геолокація
Могила Кузьми Скрябіна
Також біля траси при в’їзді в селище є цвинтар, де у родинному гробівці похований Кузьма Скрябін. На пам’ятнику викарбуваний портрет співака й слова з його відомої пісні “Танець пінгвіна”:
“Я там, де сонце на стінах, Я там де сонце на стелі”.
Місце, де загинув Володимир Івасюк
Крім цього, біля тієї ж дороги, в Брюховицькому лісі можна стежкою пройти до місця, де у 30-річному віці трагічно загинув відомий композитор Володимир Івасюк.
Щоб знайти стежку — шукайте вказівники.
Музей Михайла Дзиндри
Шанувальникам мистецтва радимо зайти у Брюховичах до музею Михайла Дзиндри — майстра модернізму, який тривалий час був у вимушеній еміграції, й, повернувшись додому, відкрив тут перший в Україні музей модерної скульптури.
Тут експонується понад 800 творів скульптора, серед яких кольоровані скульптури вільної форми, пластичних асоціацій, об'ємні абстракції та рельєфи, які Дзиндра привіз з Америки.
До слова, у серпні 2024 року львівський дизайнер Руслан Багінський презентував проєкт, присвячений творчості Михайла Дзиндри.
Адреса: вулиця Музейна, 16.
Астрономічна обсерваторія
У Брюховичах також є можливість побачити зорі зблизька, через телескоп. Після заходу сонця, коли небо безхмарне, в астрономічній обсерваторії проводить екскурсії.
Астрономічна обсерваторія належить ЛНУ імені Івана Франка і є першою на території України та однією з найдавніших у Європі. Її заснували ще в 1771 році.
“Ви зануритеся у дивовижний космічний світ, спостерігатимете за активністю зірок та скупченням сузір’їв, розміщенням штучних і небесних супутників, “життям” галактик та фізичними процесами в Сонячній системі”, — пишуть на сайті університету.
Вартість екскурсії, що триває одну годину: 105 грн з особи.
Мінімальна група — 10 осіб.
Інші деталі на сайті обсерваторії.
Чебуречна
“Чебуречна” — це культове місце поруч з місцевими озерами, що працює кілька десятків років. Інтер’єр тут залишається незмінним з 1965 року й багатьом навіює спогади. Багато львів’ян спеціально їдуть до Брюховичів саме заради цієї атмосфери.
Зазвичай за тутешніми чебуреками стоїть чимала черга. Поруч із “Чебуречною” є альтанки, де можна посидіти з сім’єю чи друзями.
Адреса: вулиця Курортна 15.
20 липня Брюховичам — 581 рік
До слова, у неділю, 20 липня, Брюховичі будуть відзначати 581 рік з нагоди першої згадки про селище. Тут пройде волонтерський захід та благодійний аукціон — з лотами від дружин військових та батька Андрія Кузьменка (Скрябіна). Всі зібрані кошти передадуть на потреби ЗСУ. Про це повідомили в офісі агломерації та розвитку громад ЛМР
В межах заходу заплановані майстеркласи, аквагрим, дитячі зони, ярмарок, концерт, фудкорт та інші активності.
Місце: Народний дім, вул. В. Івасюка, 2. Початок — о 14:00
Програма заходу:
- з 14:00 — творчі майстеркласи, аквагрим, дитяча зона, ярмарок, фудкорт та інші активності
- 14:30 — відкриття виставки намиста та картин родини Опанащуків
- 15:00 — концерт, нагородження волонтерів, виступи дітей та дорослих, розіграші, аукціони
- 17:00 — виступ Зоряни Корчовської, заслуженої артистки України
- 19:00 — виступ PTASHKINa (Михайло Панчиншин), ветерана, співака, переможця “Голосу країни” та “Х-Фактора”
Ведучий — Вуйко Goldman
Як доїхати до Брюховичів?
Автомобілем до Брюховичів можна заїхати за 20-30 хвилин. Також до селища курсують автобуси:
- № 144 (вул. В’ячеслава Чорновола — с. Ясниська)
- № 22 (вул. Зернова — с. Брюховичі)
- № 8, 8а (вул. Зернова — с. Брюховичі)
- Дата публікації