І здійснила мрію дитинства.
Уродженка Бродів та мешканка Львова Ірина Петрусь отримала корону відомого міжнародного конкурсу Mrs. Transcontinental 2021, що цьогоріч відбувся в Атланті, США. Конкурс проводили у чотирьох номінаціях, і у одній з них — Mrs. Transcontinental (заміжні жінки-матері, що також реалізувались професійно) перемогла Ірина.
Lviv.Media поспілкувалося із Іриною Петрусь та дізналося її історію успіху, а також те, як відбуваються сучасні конкурси краси.
Мрія дитинства та новий несподіваний поворот у житті
Ірина Петрусь за освітою інженер. Зараз їй 33 роки. Останні 10 років працювала HR-ом в IT-компанії. Має чоловіка та 4-річну доньку Поліну.
Її частіше можна побачити у спортивному одязі та кросівках чи в джинсах. Ніколи особливо не задумувалася про фешн-моду та модельну діяльність.
Та все змінив 2020 пандемійний рік. Настали зміни і у професійному, і у особистому житті. Конкурс краси — новий та несподіваний поворот.
"До мене зателефонувала подруга і запросила мене на конкурс краси. Я спочатку не розуміла, що мене запрошують як учасницю. Оскільки я працювала HR-ом в IT, (створюю команди та тімбілдінги) , я одразу запитала, а чим я можу бути корисною для конкурсу краси", — розповідає Ірина.
Лише з третього разу стало зрозуміло, що її запрошують саме як учасницю.
"Я пішла в конкурс краси, аби здійснити дитячу мрію та побороти страх публічних виступів. Ми повинні прислухатися саме до дитячих мрій, бо вони не такі егоцентричні, а щирі, істинні, підказують нам щось в житті, — пригадує жінка.Коли мені було 5 років, ми дивились з батьками телевізор, я загадала мрію: побувати по той бік екрану. Бути в центрі уваги, ходити по червоних доріжках тощо. І це не лише про конкурси краси, а просто бути медійною особою. Коли отримала запрошення в конкурс, якраз пригадала свою дитячу мрію і подумала, а чому б її не реалізувати? Так і сталося".
Дебют на Всеукраїнському конкурсі краси
Всеукраїнський конкурс Ms Ukraine World International — конкурс для успішних одружених жінок. Тут немає обмежень у віці, але всі учасниці мають бути професійно реалізовані, одружені та мати дітей. Організатори запрошували до участі з усіх регіонів України. Честь Львівщини захищала Ірина.
Кастинг пройшли 25 учасниць. Із них всіх лише троє стали призерками конкурсу. Серед трійки найкращих опинилася і Ірина, зайняла друге місце.
Такий результат дозволив продовжити шлях вже на міжнародному конкурсі краси у Атланті у вересні 2021 року.
"Удома мене дуже підтримали. Чоловік сказав мені: "Ірино, у тебе так світяться очі. Біжи і пробуй!", — ділиться героїня.
Корона Mrs. Transcontinental
Американський конкурс проводили у чотирьох номінаціях Ms — дівчата, які ще не вийшли заміж. Mrs — заміжні, успішні та з дітьми, серед яких була і Ірина. Ще одна номінація — для жінок 45+ та четверта - classic — у ній брали участь жінки віком 50-60 років.
Першого, другого чи третього місця у конкурсі в США немає, лише корони у кожній з номінацій.Таку корону у своїй номінацію виборола Ірина — у другому конкурсі у своєму житті.
"Коли я стояла на сцені і оголошували переможниць, перших три номінації взяли американки. І я собі думаю, ну на що тут можна сподіватися, я ж на американському конкурсі краси, треба змиритися. Закрила очі, помолилася Богу та попросила сил, аби витримати це емоційне випробування на випадок поразки. А коли я відкрила очі, прозвучало моє ім’я. Я була дуже здивованою. Тільки тоді, коли я була готова прийняти поразку, Бог подарував мені перемогу. Це було дуже приємно та несподівано", — зазначає переможниця.
Ірина ніколи раніше не займалася модельним бізнесом та не вчилася позувати на камери. Каже, що щирість — ось її ключ до успіху.
Що оцінюють журі у конкурсантках
Хоча ці "змагання" і є конкурсом краси, оцінюють на них не тільки зовнішність.
"Тут оцінюють, яка ти людина і яке враження ти справляєш. Це конкурс особистостей. Навіть коли це був конкурс купальників, оцінювали, як саме ти підбираєш імідж та підкреслюєш свої дані, наскільки впевненою ти є. Хоча, звичайно, красиве та доглянуте тіло теж візьмуть до уваги" — пояснює Ірина. — Заняття спортом будуть лише плюсом. Наприклад я вже 4 роки займаюсь йогою, медитаціями та голодуванням, це мені дуже допомагає.
Також конкурсантки спілкуються із організаторами, спонсорами та членами журі на актуальні та важливі теми, такі як благодійність, насильство та власну місію в житті.
"Якихось проявів сексизму та об’єктивації я не помітила. Конкурси в Америці зараз — це про гендерну та расову рівність. Усі журі, наприклад, в тому ж конкурсі купальників, були жінками, — наголошує Ірина.
А ще беруть де уваги те, як конкурсантки взаємодіють між собою. За ними спостерігають сім днів.
"Один з найважливіших днів конкурсу — третій день. Тоді ми мали виголосити публічну промову, розповісти свою історію та поспілкуватися на важливі теми. У мене все вдалося. Усі відмітили мій імідж — діловий британський стиль. Усе скромно та стримано: блузка, піджак, штани. Це додало мені впевненості. За цей стиль і дуже вдячна дизайнеру Музиці Юрію з Тернополя. Це молодий і талановитий професіонал своєї справи", — розповідає українська конкурсантка.
Плани на майбутнє та значення конкурсів краси
Поки Ірина ще не вирішила, чи братиме ще участь у подібних конкурсах. Жінці подобається її професія та кар'єра у сфері інформаційних технологій.
"Конкурси — це хобі і натхнення. Це іскорка в житті, яка дала мені зрозуміти, що жінка повинна вміти поєднувати кілька речей. Бути красивою, мудрою і вміти використовувати свій талант.Я хотіла би й надалі розвивати у собі навички медійності, розумію, що треба вчитися. Якщо пощастило один раз, не означає, що так буде постійно. Треба над цим працювати", — розмірковує Ірина.
Тому не виключає, що опиниться на конкурсі краси ще раз.
"Мені давно казали про мою красу, зовнішню і внутрішню. Лише з часом я теж почала її помічати і розуміти, коли працювала над собою і вивчала себе через медитації та йогу. І бачити більше краси у світі. Але ти не можеш бачити світ красивим , поки не бачиш красу у собі. Світ почав розкриватися по-іншому для мене. Світ — це не лише про зовнішню красу, а й про внутрішню, і про взаємодію між зовнішнім та внутрішнім", — підсумовує Ірина Петрусь.