За рахунок виробництва біометану Україна може повністю відмовитись від імпорту природного газу
До кінця 2023 року в Україні планують побудувати п’ять заводів із виробництва біометану. Ще п’ять заводів планується збудувати у 2024 році.
Про це заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду на нараді із представниками Мінагрополітики, Міненерго, Мінекономіки, Державної митної служби, операторами ГТС та асоціацій.
Заводи збудують за підтримки Європейського інвестиційного банку, який планує виділити 50 млн доларів для підтримки агропереробки, зокрема розвитку виробництва біометану та біоетанолу.
«Сподіваємось, це тільки початок. Відповідно, ми як законодавці, готові підтримувати наших аграріїв у цих ініціативах, тож працюємо над законопроєктами», — зазначив Олександр Гайду.
Зокрема, біометан — це екологічний газ, отриманий з відходів харчової промисловості й тваринництва. Понад 20 країн ЄС мають біометанові заводи, в їх кількість з 2010 року зросла у 10 разів. Найбільше біометану в Україні можна генерувати із соломи зернових культур та стебел кукурудзи.
Зазначається, що за рахунок виробництва біометану Україна може повністю відмовитись від імпорту природного газу і ще й експортувати значну частину виробленого палива.
Нагадаємо, у Дрогобицькому районі Львівської області запустили нову газову свердловину. Вона запрацювала на газовому родовищі Меденицької ОТГ.