Законопроєкт зареєстрували нардепи Анатолій Бурміч та Антоніна Славицька
У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт № 9032, яким пропонують запровадити податок на солодкі безалкогольні напої.
Відповідний проєкт закону опублікований на сайті ВРУ.
Документом пропонується встановити на безалкогольні напої податок у розмірі 10 гривень за кожні 25 г цукру чи 25 г іншої підсолоджуючої речовини в 1 літрі.
Втім, у разі прийняття законопроєкту, депутати пропонують тимчасово, до 31 грудня 2023-го, але не раніше скасування воєнного стану, встановити податок у розмірі 5 грн за кожні 25 г цукру у напої.
Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, встановленням «податку на цукор» пропонується зменшити споживання населенням цукру та підсолоджуючих речовин.
Посилаючись на дані Всесвітньої організації охорони здоров’я, автори проєкту наголошують, що загальносвітова кількість хворих на цукровий діабет до 2030 року досягне 366 млн осіб. Зокрема, на сьогодні в Україні зареєстровано понад 1 млн осіб з цукровим діабетом.
- Дата публікації
«Відповідно до даних ВООЗ заходи податкової політики, що ведуть до збільшення роздрібної ціни напоїв, які містять цукор, не менше ніж на 20%, призведуть до пропорційного зниження споживання такої продукції», — йдеться у пояснювальній записці.
Окрім того, у ВРУ зареєстрували законопроєкт № 9033, яким пропонують внести зміни до Бюджетного кодексу України у зв’язку з запровадженням податку на напої із вмістом цукру. Ним пропонується врегулювати питання, що стосуються акцизного податку на підсолоджені напої.
Ініціаторами законопроєкту виступили народні депутати від колишньої політичної партії «Опозиційна платформа — за життя» Анатолій Бурміч та Антоніна Славицька.
Додамо, 15 вересня 2022 року в Україні остаточно заборонили діяльність ОПЗЖ. Касаційний адмінсуд відхилив апеляційну скаргу партії «Опозиційна платформа — За життя». Втім, ще 21 квітня 2022-го у Верховній Раді України створили депутатську групу «Платформа за життя і мир». До її складу увійшли 25 колишніх нардепів від партії «ОПЗЖ».
За даними сайту chesno.org, 17 квітня Анатолій Бурміч вийшов з фракції «ОПЗЖ». У травні він вступив у новоутворену депутатську групу «Відновлення України».
Депутатка Антоніна Славицька вступила у новоутворену депутатську групу «Відновлення України» також у травні 2022 року
Нагадаємо, через зростання попиту на інтелектуальні та «крафтові» продукти в Україні пропонують запровадити нові види трудових відносин. Планується запровадити новий вид трудових відносин — платформну зайнятість. Вона дозволить роботодавцям розмістити на інтернет-сервісах та майданчиках запит на виконання того чи іншого завдання. Тим часом виконавці зможуть виконувати завдання відповідно до власних компетенцій.