Через втрату посівних площ попит на пальне знизиться
Вартість пального під час весняних польових робіт залежить від світових цін.
Про це на брифінгу сказав директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн.
Він зазначив, що аграрії розуміють, що весною потрібно буде більше пального, тому його завозять заздалегідь.
«Єдиний фактор, який впливає [на ціни на пальне — ред.] — це світова ціна. Я впевнений, що не буде жодного сплеску цін через якісь внутрішні чинники тому, що ми маємо запас, і пального достатньо в Європі. Крім того, в нас вже абсолютно не той агросектор, який був колись — це потужні агрохолдинги. І вони дуже цікаво спрацювали минулого року, коли був дефіцит [пального — ред.]. І сьогодні деякі агрохолдинги навіть мають свої танкери для того, щоб привозити самостійно пальне». — розповів Куюн.
Також, за його словами, всі агрохолдинги мають запаси пального. Трейдери підтверджують, що аграрії добре закупилися пальним.
«Запаси, що були у аграріїв дуже допомогли нам минулого року. Уряд теж дуже хвилювався тоді, коли бомбили нафтобази, Кременчуцький завод та імпорту не було. Тоді дійсно було нервування щодо посівної. Але з’ясувалося, що аграрії були непогано забезпечені пальним, і тоді ми пройшли дуже спокійно цей період», — зазначив він.
Він зазначив, що через те, що багато посівних площ втрачено, пального буде потрібно менше, ніж раніше.
«Пального багато, запаси є, в тому числі в аграріїв. Крім того, бачимо, що попит буде меншим, ніж зазвичай. Я не бачу жодних ризиків, викликаних посівною компанією», — сказав Куюн.
Нагадаємо, директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн розповів, що Україна переплачує щонайменше 100 доларів на тонні пального, яке закуповує закордоном.