На Львівщині у приватних домогосподарствах працюють 2303 сонячні електростанції
З 1 лютого 2023 року в Україні втратила чинність постанова НКРЕКП № 396, яка передбачала на час воєнного стану часткові розрахунки за вироблену домашніми генеруючими установками електроенергію.
Про це повідомляє Львівська обласна військова адміністрація.
«Метою прийнятих змін є забезпечення розвитку розподіленої генерації, захисту інтересів власників приватних домогосподарств, в яких встановлені генеруючі установки, збалансування інтересів учасників роздрібного ринку електричної енергії», — йдеться у повідомленні.
Забезпечити повну оплату компенсації різниці у тарифах, яка виникла у 2022 році, повинне НЕК «Укренерго».
Зокрема, станом на 1 січня на Львівщині у приватних домогосподарствах працюють 2303 сонячні електростанції. Їх загальна потужність становить 56,62 МВт.
Лише у 2022 році приватні домогосподарства області встановили 385 дахових сонячних електростанцій загальною потужністю 10,46 МВт.
- Дата публікації
Електроенергію, вироблену установками, домогосподарства використовують для власних потреб, а надлишок відпускають у мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом.
Мешканцям нагадують, що встановлення сонячних електростанцій у будинках може забезпечити потреби домогосподарств і громад в електроенергії та зменшити залежність від імпорту традиційних енергоресурсів.
Окрім того, домогосподарства можуть бути автономними, заощаджувати на рахунках електроенергію, підвищувати якість та стабільність постачання електроенергії.
Нагадаємо, у 2022 році вітрові та сонячні електростанції виробили рекордні 22% електроенергії в Європейському Союзі, обігнавши викопний газ (20%) та вугільну енергію (16%). Відновлювальні джерела енергії все більше домінують на ринку електроенергії ЄС. Зокрема, сонячна генерація зросла на рекордні 39 ТВт/год у 2022 році, що на 24% більше, ніж у 2021 році.