Сонячна генерація торік зросла на рекордні 39 ТВт/год
У 2022 році вітрові та сонячні електростанції виробили рекордні 22% електроенергії в Європейському Союзі, обігнавши викопний газ (20%) та вугільну енергію (16%).
Про це йдеться у дослідженні енергетичного аналітичного центру Ember.
Відновлювальні джерела енергії все більше домінують на ринку електроенергії ЄС. Зокрема, сонячна генерація зросла на рекордні 39 ТВт/год у 2022 році, що на 24% більше, ніж у 2021 році.
Таке зростання допомогло подолати дефіцит гідро- та атомної генерації. Зокрема, відхід від викопного палива було призупинено подвійною кризою у європейській електроенергетичній системі у 2022 році.
- Дата публікації
«Посуха, яка трапилася 1 раз на 500 років у Європі, призвела до найнижчого рівня виробництва гідроенергетики принаймні з 2000 року, і були широко поширені несподівані французькі ядерні збої саме тоді, коли німецькі атомні блоки закривалися. Це створило великий розрив у генерації на 185 ТВт/год, що дорівнює 7% від загального попиту на електроенергію в Європі у 2022 році», — йдеться у дослідженні.
Прогнозується, що у 2023 відновиться гідрогенерація, відновлять роботу французькі атомні блоки та пришвидшиться розгортання вітряної та сонячної. Також, ймовірно, попит на електроенергію продовжить падати протягом найближчих місяців.
Нагадаємо, війна Росії проти України пришвидшить відхід світу від газу і нафти. Зокрема, країни світу почали віддавати перевагу внутрішнім відновлювальним джерелам енергії як способу підвищення безпеки постачання.