Після 2023 року роль вугілля значно знизиться
В Україні хочуть розширити роль атомної та зеленої енергетики і приділити важливу роль децентралізації енергетичної системи.
Про це повідомив заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков на економічному форумі у Давосі.
«Розширення ролі атомної та зеленої енергетики та децентралізована енергетична система. Ці пріоритети в основі нашої оновленої Енергетичної стратегії на найближчі десятиліття», — розповів Ярослав Демченков.
Зазначається, що після 2023 року роль вугілля значно знизиться, а до 2040 року Україна планує повністю відмовитися від його використання у процесі вироблення електроенергії.
«Поступова відмова від вугілля відбуватиметься паралельно з будівництвом нових сонячних та вітрових генерацій, а також ТЕЦ, що працюватимуть на біопаливі», — йдеться у повідомленні.
- Дата публікації
Очікується, що частка відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі досягне 25% у 2032 році та подвоїться до 2050 року. Окрім того, до 2023 року Україна планує збудувати два нові атомні блоки та запустити пілотні проєкти малих модульних реакторів.
Нагадаємо, Міністерство енергетики завершує розробку нової стратегії, яка передбачатиме коротко- та довгострокові рішення щодо відновлення та розвитку українського енергетичного сектору. Нова стратегія включатиме нові підходи до забезпечення енергетичної безпеки та «зелений» енергетичний перехід. Він базуватиметься на міксі атомної та відновлюваної генерації. Особлива увага приділятиметься децентралізації енергосистеми.