На Західній Україні можуть збудувати малий модульний реактор
Естонська компанія Fermi Energia і львівська компанія «Еко-Оптіма» підписали угоду про вивчення можливостей розміщення малого модульного реактора в Україні.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
Компанії планують співпрацювати у потенційному розгортанні малих модульних ректорів, у тому числі з потенціалом у галузі централізованого теплопостачання та технічної взаємодопомоги.
Генеральний директор Fermi Energia Калев Каллемец зазначив, що Україна переможе у війні та настав час планувати дії з відновлення України. Зокрема, Європейська рада надала Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Аби відповідати кліматичній політиці ЄС, Україна має планувати декарбонізацію своєї енергетики, в тому числі закриття трьох вугільних електростанцій на Західній Україні.
«Ноу-хау Fermi Energia допомагає нам прискорити розгляд питання про малі модульні реактори для забезпечення безпеки постачання та енергетичної незалежності України швидше, ніж спроби розробити всі ноу-хау поодинці. Ядерна енергія вже зараз є наріжним каменем українського енергопостачання, і Україна має великий потенціал для розгортання західних малих модульних реакторів для декарбонізованої, доступної за ціною електроенергії та централізованого теплопостачання паралельно з відновлюваними джерелами енергії», — сказав Тарас Федак, директор з розвитку компанії «Еко-Оптіма».
Додамо, «Еко-Оптіма» є найбільшою компанією Західної України, яка займається розробкою та впровадженням відновлювальних екологічно чистих джерел енергії. Це перша приватна компанія, яка отримала кредит Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та збудувала першу вітроелектростанцію в Західній Україні.
Нагадаємо, «Західнадрасервіс» Козицького інвестує у 2022 році понад 3 мільярди гривень у газовидобуток і відновлювальну енергетику. З початку війни компанія почала працювати швидше та більше. Роботу бізнес не зупиняв.