До кінця року офіційний курс гривні залишиться на поточному рівні — близько 36,57 гривні за долар
Від грудня 2022 року зрів прожитковий мінімум в Україні. Але тарифи на комунальні послуги залишились на довоєнному рівні.
Аналітики інвесткомпанії ICU вважають, що наступного року не варто очікувати на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги через скорочення реальних доходів громадян України. Якщо тарифи і вирішать підвищувати, то це зростання буде незначним.
Про це пише Uaportal.
Крім цього, аналітики вважають, що до кінця 2022 року офіційний курс гривні залишиться на поточному рівні — близько 36,57 гривні за долар. Але до кінця 2023 року гривня здешевіє до 40,2 грн/долар.
«Ми зараз прогнозуємо, що до кінця 2023 року офіційний курс долара зросте приблизно до 40 грн, хоча раніше очікували на курс 45 грн», — повідомили представники ICU.
Також аналітики прогнозують, що наступного року резерви Національного банку України зростатимуть — до більш як 35 млрд доларів. Це зростання стимулюватиме надходження міжнародної фінансової допомоги.
- Дата публікації
В компанії ICU вважають, що найближчим часом основним викликом економіки України стануть перебої в енергопостачанні. Але ці проблеми можуть стати новою реальністю для нашої країни.
«Загалом, українська економіка залишатиметься вразливою. Проте водночас досить життєздатною та у значно кращому стані, ніж можна було б очікувати на початку повномасштабної війни», — наголосили аналітики.
Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко пояснив, що будь-які спекуляції на тему здорожчання електроенергії для населення є частиною інформаційних атак росії.
- Дата публікації
«Розповсюдження інформації про зміну тарифу на електроенергію для населення є свідомим фейком і частиною інформаційних атак ворога. Ціни для населення залишаються незмінними відповідно до постанови Кабміну», — зазначив Коваленко.
Постачальні компанії, що працюють під брендом YASNO, розраховують ціну для малих непобутових споживачів на наступний місяць відповідно до затвердженого регулятором порядку та оприлюднюють структуру ціни на своєму сайті.
Нагадаємо, масштабні тривоги протягом робочого дня паралізують економічну активність України. Зокрема, через тривоги економіка втрачає близько 7,5 млрд грн ВВП.