В уряді презентували проєкт бюджету на 2022 рік та прийняли його.
Кабінет міністрів України сьогодні затвердив проєкт бюджету на 2022 рік та одразу передав його до Парламенту.
Згідно з документом, зростання ВВП планується на рівні 3,8%. Середньомісячна зарплата у 2022 році сягне 15 258 гривень, а середній курс долара в наступному році становитиме 28,6 гривні за одиницю американської валюти.
Одна з важливих новацій бюджету - це встановлення мінімальної зарплати лікарів на рівні 20 тисяч гривень, а мінімальної зарплати середнього медперсоналу - на рівні 13,5 тисячі гривень.
Крім цього, планують забезпечити житлом учасників АТО зі статусом внутрішньо переміщених осіб. На це в проєкті бюджету закладено 5,5 млрд грн.
Також із 1 січня 2022 року до 2 тисяч гривень зросте мінімальна стипендія для студентів закладів вищої освіти та у 2,5 раза зростуть стипендії для студентів закладів професійно-технічної освіти.
Загалом ключові пріоритети у держбюджеті незмінні: медицина, освіта, армія, інфраструктура, соціальні програми, діджиталізація, підтримка підприємців та економіки.
Медична галузь
На медичну галузь у проєкті держбюджету передбачено 193 млрд грн.
Це на 31 млрд більше, ніж цього року. У порівнянні з 2019 роком бюджет на медицину збільшився удвічі. З цієї суми на вакцинацію виділять 6 млрд гривень.
“Таке збільшення видатків дає змогу у 2022 році встановити мінімальну зарплату лікаря на рівні 20 тисяч гривень”, - пояснив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Освіта
190 млрд грн у проєкті держбюджету Уряд пропонує виділити на освіту.
Це на 21 млрд більше, ніж цьогоріч. А отже можливе підвищення зарплат вчителів та підвищення стипендій для студентів закладів вищої освіти та професійно-технічних установ.
Соціальний захист
Бюджет Пенсійного фонду на 2022 рік - 531 млрд грн. Це на 31 млрд більше цього року. Видатки на соціальний захист та забезпечення складуть 320 млрд гривень. На пенсії передбачено 206 млрд гривень.
“Ми запускаємо індексацію всіх пенсій з 1 березня — це додаткові 28,2 млрд грн. Доплати військовим пенсіонерам — 10,6 млрд грн. Перерахунок пенсій чорнобильцям — додатково 2,5 млрд грн. Продовження програм доплати пенсіонерам старше 75 років та нові доплати”, - зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Сектор безпеки та оборони
На армію та обороноздатність закладено 319, 4 млрд гривень. Це 5,95% від ВВП. Видатки на Міноборони заплановані в сумі 131 млрд гривень.
“Ми збільшуємо грошове забезпечення наших військових на 7,7 млрд грн, а також виділяємо рекордні кошти на програму розвитку озброєння та військової техніки. Також 5,5 млрд грн пропонуємо виділити для забезпечення житлом учасників АТО/OOC зі статусом внутрішньо переміщених осіб”, - розповів Денис Шмигаль.
Інфраструктура
Понад 120 млрд грн підуть на нові дороги, мости та аеропорти. На розвиток транспортної інфраструктури передбачено 16,1 млрд грн. На ЖКГ і енергоефективність – 75 млрд гривень.
Культура, спорт, наука та цифровізація
На культуру і мистецтво заплановано 13, 5 млрд гривень. Це більше на 2,3 млрд гривень, ніж цього року. На фізкультуру і спорт – 11,3 млрд гривень..
На науку відвели 18,3 млрд гривень. Це на 1,6 млрд гривень більше, ніж цього року.
На цифровізацію планують надати 7,9 млрд гривень включно з коштами для підготовки всеукраїнського перепису населення.
Промисловість та розвиток регіонів
Агропромисловості віддали 8 млрд грн. Стратегічна промисловість отримає 7,5 млрд грн на розвиток космічної галузі та оборонно-промисловий комплекс.
На розвиток регіонів Мінфін визначив 53,3 млрд грн, а на цифровізацію - 7,9 млрд грн.