Ринок землі працює уже місяць.
2901 угоду уклали в Україні за 30 днів, відколи почав роботу ринок землі. Загальна площа проданих ділянок, щодо яких зареєстрували правочини, склала 5 324 га, загальна сума угод – 210 мільйонів гривень. За підрахунками Мінагрополітики, середня вартість гектара української сільськогосподарської землі становить 40 тисяч гривень.
"Наразі найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Але географія продажів — по всій країні", — повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.
За словами першого заступника Міністра юстиції Євгенія Горовця, уже понад 4 тисячі нотаріусів мають доступ до Державного земельного кадастру. Доступ до нього необхідний, щоб перевірити дотримання покупцем обмеження щодо площі сільськогосподарських земель "в одних руках" – це 100 гектарів.
Моніторинг земель засвідчив, що немає ажіотажу на ринку земель сільськогосподарського призначення, також немає істотної зміни динаміки ринку в порівнянні із періодом до 1 липня 2021 року, — повідомив Анатолій Мірошниченко, перший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
"Моніторинг дозволив виявити, що станом на 1 липня понад сто юридичних осіб та понад тисячу фізичних осіб володіли більш як ста гектарами земель сільськогосподарського призначення, багато з них – більш як тисячею гектарів. З 1 липня 2021 року така концентрація земель сільськогосподарського призначення стає неможливою", — наголосив Мірошниченко.
За його словами, істотних зрушень на ринку земель сільськогосподарського призначення найближчим часом не очікується.
Нагадаємо, сільськогосподарську землю в Україні можна продавати і купувати. 1 липня почав діяти відповідний закон.
Lviv.Media пояснювало як працюватиме ринок землі в Україні.