• Головна
  • Бізнес
  • Львівський PORT: яким буде новий логістичний хаб і що у ньому особливого

Львівський PORT: яким буде новий логістичний хаб і що у ньому особливого

Його збудують на території Давидівської ОТГ, а здати в експлуатацію планують до кінця 2022 року. 

У Пасіках-Зубрицьких (Давидівська громада) презентували проєкт логістичного центру PORT. Він запрацює вже у 2022 році.  Загальна площа території - понад 8 гектарів, а будівлі - 42 000 квадратних метрів. Тут будуть складські, адміністративні та торгові приміщення. На території облаштують також офіси представницького класу, кав’ярні, зону відпочинку із озером та арт-об’єктом — маяком. 

У центрі чекають усіх підприємців, обмежень у сфері діяльності бізнесу немає. Проте найменше приміщення, яке можна орендувати чи придбати — 365 кв.м.

“Ми розраховуємо, що на території нашого центру працюватиме не менше 1000 осіб. Ми обрали Львівщину тому, що логістично це дуже приваблива точка для багатьох компаній”, — зазначив Дмитро Ковальчук, засновник компанії Alterra Group. 

Чим корисний PORT 

Роман Городечний, співзасновник компанії Regno та інвестор будівництва центру, пояснює, що PORT - це ціла екосистема. Вона дасть можливість людям ефективніше використовувати свій час та ресурси, це зона активного потоку торгівлі. 

“Люди, які тут працюватимуть, будуть розвиватися та розвивати свій бізнес, і у тому числі нашу країну. Ми розуміємо, що бізнес має бути соціально відповідальним не тому, що так треба, а тому, що тобі так комфортно живеться”, — каже він.

Компанію PORT зареєстрували у Давидівській ОТГ. Орендна плата за землю складає 2.2 млн грн на рік, а у місцеву ОТГ сплатили вже близько 5 млн. 

“Для нашої Давидівської ОТГ логістичний центр об’єкт дуже привабливий. Адже з огляду на переваги, які дала місцевим громадам децентралізація і адміністративна реформа, бюджет ОТГ отримає чималі надходження з оренди землі, податку на нерухомість, податків з доходів фізичних осіб, що тут працюватимуть”, — розповів голова Давидівської ОТГ Володимир Керницький.

Чим особливий PORT

Засновники проєкту називають мінімум 4 пункт.По-перше, це бізнес-модель, за якою продається житлова нерухомість. Її наклали на логістичний центр. По-друге — інфраструктура. Дмитро Ковальчук каже, що дуже важливо залучати крутий персонал, який розвине бізнеc. У PORT вони матимуть змогу проводити дозвілля та задовольнити власні потреби. Серед об’єктів інфраструктури — аптека, банк, велика їдальня, місця для куріння, душові кімнати тощо.По-третє, будівля подобатиметься людям, відповідно вони проводитимуть там більше часу. Краса архітектури — головна із функцій об’єкту нерухомості. Тому на території центру збудують відпочинкову зону та арт-об’єкт — маяк. Четверте: центр планують зробити показовим з точки зору управління та з відкритим доступом до фінансування. Норма прибутку — 20%. Це означає, що компанія не зможе заробляти більше на послугах, які вона надає та буде звітувати щодо тих грошей, які отримала. Інвестори впевнені, що таку модель ведення бізнесу у комерційній нерухомості ще ніхто не використовував.