Працюємо над тим, щоб соціальний проєкт розширював географію.
Щодня в Україні зникають приблизно 20 дітей. За рік – близько 8 тисяч. Така статистика, справді, лякає.
Відсутність розуміння та підтримки в колі найближчих – сім'ї, знущання в школі чи серед однолітків – найчастіше називають причинами, чому діти вирішують покинути домівку. Іноді навіть несвідомо, просто шукають порятунку від негативної чи навіть небезпечної ситуації. А скільки з’являється повідомлень, що дитина заблукала, вийшовши з дому чи повертаючись до домівки!
Зазвичай пошуки зниклих дітей тривають довго, іноді, на жаль, безрезультатно. Адже багато дітей (особливо до підліткового віку, а іноді навіть підлітки) не знають до кого вони можуть звернутися, щоб розповісти про проблему, розповісти, що вони розгубились і загубились. Вони не мають поруч дорослих, яким достатньо довіряють, щоб повідомити про небезпеку.
Висновок один: малеча не знає, як діяти у стресовій ситуації або ж просто не знає куди бігти, коли відчуває загрозу.
Тільки уявіть, що сотні дітей таки вдалося б врятувати, якби вони знали як діяти та мали острівок безпеки, куди могли би звернутись за допомогою.
Саме так народилася ідея проєкту «Територія безпеки». Це масштабна ініціатива, мета якої – навчити дітей, як і де шукати підтримку. Діти повинні знати, що поряд – громада, якій небайдуже. Якщо вони загубилися, не можуть знайти батьків, їх переслідують незнайомі люди, вони страждають від булінгу, домашнього насильства чи домагань - діти завжди можуть звернутися в пункти допомоги з написом «Територія безпеки. Тут їм точно допоможуть! Адже під логотипом Території ми об’єднуємо лише перевірених людей та перевірені місця. Приклад – Жовква, де ініціатива успішно діє.
А вже 17 вересня такий пункт допомоги дітям у складних та нетипових ситуаціях розпочне діяльність у Стрийському районі.
Уже працюємо над тим, щоб географія ставала ширшою, зокрема, залучаючи до проєкту Львів.
Наша мета, аби якомога більша кількість людей та локацій долучитися до проєкту, який при потребі допомагатиме беззахисній малечі. Усі охочі стати учасниками можуть писати мені на Фейсбук-сторінку проєкту. Лише разом можна зробити так, щоб наші діти були у безпеці. Бо чужих дітей не буває!
Будьмо свідомими – долучаймося до ініціатив, які рятують дитячі життя!